Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Borciuch
|
aktualizacja

Spada cena ropy naftowej. To reakcja na decyzję OPEC o ograniczeniu wydobycia surowca

1
Podziel się:

W związku z decyzją OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej, cena surowca na giełdach zaczęła spadać. Ta zaskakująca dla wielu decyzja miała sprawić, że ropa przestanie tanieć. Nie wiadomo, na jakim poziomie cena ropy się ustabilizuje.

Spada cena ropy naftowej. To reakcja na decyzję OPEC o ograniczeniu wydobycia surowca
Spada cena ropy naftowej. To reakcja na decyzję OPEC o ograniczeniu wydobycia surowca (Fotolia)
bECrHbUB

Cena ropy naftowej spada

Na giełdzie w Stanach Zjednoczonych cena ropy naftowej rano spadła o 0,1 procenta. Proces ten dalej jednak postępuje. Z kolei w godzinach porannych na giełdzie w Londynie cena ropy zwiększyła się o 0,6 procenta, ale znowu staje się coraz niższa.

Baryłka ropy West Texas Intermediate (WTI) w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 50 dolarów za baryłkę, po zniżce o 0,11 proc. Ropa Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60 dolarów za baryłkę.

bECrHbUD

Cena ropy spada przez decyzję OPEC

Spadek ceny ropy naftowej podyktowany jest piątkową decyzją OPEC. Organizacja ograniczyła wydobycie ropy naftowej do 1,2 miliona baryłek dziennie - 800 tysięcy dla krajów członkowskich i 400 tysięcy dla pozostałych. Zwolnione z tego porozumienia zostały Iran, Wenezuela i Libia. Na ograniczenie produkcji ropy zgodziły się też Rosja i Kanada.

Eksperci zaskoczeni są cięciami produkcji ropy naftowej dla Nigerii, która przy ostatniej fazie redukcji była z ograniczeń zwolniona.

Nowa umowa OPEC obowiązuje przez sześć miesięcy, ale przedstawiciele w organizacji zastrzegli możliwość zrewidowania warunków w kwietniu 2019 roku.

bECrHbVe
KOMENTARZE
(1)
Bolek...
3 lata temu
To u nas jest okazja by podnieść cenę ropy jeszcze wyżej będzie to od Mikołaja na gwiazdkę.....