Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Specjalne dodatki dla lekarzy leczących zakażonych COVID. Nawet do 100 zł

8
Podziel się:

NFZ będzie dodatkowo wynagradzał medyków w pandemii. Lekarze udzielający teleporad, przyjmujący w gabinetach i odwiedzających w domach pacjentów zakażonych koronawirusem, dostaną więcej pieniędzy.

Specjalne dodatki dla lekarzy leczących zakażonych COVID. Nawet do 100 zł
Najwiecej dostaną lekarze przejmujący zakażonych pacjentów w swoich gabinetach. (PAP, PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)

Do informacji o nowym zarządzeniu jako pierwsi dotarli dziennikarze TOK FM. Według ich doniesień lekarze POZ dostaną dodatkowe 40 zł za teleporadę, 75 zł za przyjęcie pacjenta w gabinecie i 100 zł więcej za wizytę domową u pacjenta z potwierdzonym zakażenim Covid.

Jak przekonuje dziennikarz TOK-FM, NFZ już wkrótce ma ogłosić zarządzenie w tej sprawie.

By potwierdzić te informacje skontaktowaliśmy się z biurem prasowym NFZ. Rzeczniczka Funduszu Sylwia Wądrzyk nie zaprzeczyła tym doniesieniom.

W opublikowanym już zarządzeniu informacje się potiwerdziły, z tą różnicą, że dodatki dotyczą nie tylko lekarzy pracujących w POZ, ale również w szpitalach.

Przypomnijmy, że w piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Padł kolejny rekord, poinformowano o wykryciu 4739 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Zmarły 52 osoby.

Zobacz także: Koronawirus . Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Już w maju NFZ zapewnił dodatkowe pieniądze dla bezpośrednio zaangażowanych w leczenie pacjentów z COVID-19. Była to dla medyków rekompensata za pracę tylko w placówkach zajmujących się pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Wtedy chodziło o zmniejszenie ryzyka szerzenia się epidemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ograniczenia w pracy pracowników medycznych w kilku miejscach. W zamian personel medyczny, który obok placówek leczących pacjentów z COVID-19, pracował w innych miejscach, otrzymał dodatkowe wynagrodzenie.

W niektórych przypadkach było ono w wysokości nawet do 80 proc. wynagrodzenia brutto, otrzymywanego przez pracownika medycznego w innych miejscach pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Ass
2 lata temu
Już wiem dlaczego mój lekarz rodzinny, przy moim covidzie dzwoni do mnie jak opętany
Avi
4 lata temu
A co dostaną diagnostycy - technicy rtg , pracujący w szpitalach gdzie nie wiadomo czy pacjent jadący z Izby Przyjęć na badania jest zarażony ,czy nie ?
buba
4 lata temu
40 PLN za odebranie telefonu ? Czy to 0700 . Przecież i tak skończy się odesłaniem do SOR . Zapłacić tylko i wyłącznie za zbadanego pacjenta i POZ od razu ruszy z kopyta . Nic tak nie boli jak walnięcie po portfelu .
Helka
4 lata temu
Czytajcie ze zrozumieniem. To są DODATKOWE pieniądze.
logiczny
4 lata temu
Ciekawe czy inni pracownicy wykonujący swoje obowiązki także dostają specjalne dodatki np.kasjerka obsługująca w sklepie powracającego z akcji covid herosa !!! ;))) Sami dopuściliśmy do władzy czerwonych Kmerów a więc nie ma się co dziwić, że obłęd trwa !!!