Notowania

Spektakularna akcja CBA. 17 osób zatrzymanych

17 osób zostało zatrzymanych w związku z śledztwie dotyczącym wyłudzeń dotacji z PARP - informuje PAP. Mieli oni doprowadzić do wyłudzeń na kwotę 27 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Zawyżali koszty, by otrzymać wyższe dofinansowanie, uważa CBA. (Fot: PAP/Grzegorz Michałowski)

- To przedstawiciele największych firm meblarskich oraz producenci lub sprzedawcy maszyn stolarskich. Trwają czynności w ich mieszkaniach i siedzibach 20 firm - powiedział PAP Temistokles Brodowski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA.

Śledztwo prowadzone przez CBA dotyczy podejrzenia wyłudzenia w latach 2013-2015 ponad 27 mln zł ze środków unijnych pochodzących z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. "Innowacyjna gospodarka na lata 2009-2013".

Materiał dowodowy wskazuje, iż wielomilionową dotację uzyskała spółka założona wyłącznie na potrzeby wyłudzenia, której w rzeczywistości dofinansowanie się nie należało.

Agenci CBA ustalili, że po zawarciu umowy z PARP przedstawiciele firm porozumiewali się z producentami lub sprzedawcami maszyn i urządzeń, i wspólnie zawyżali kwoty transakcji, żeby wyłudzić wyższe dofinansowanie, opisuje proceder PAP.

Wszystkie zatrzymane przez CBA osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku. Czworo z zatrzymanych, w tym główny inicjator przestępczego procederu, usłyszy zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia środków unijnych, oszustwa, a także karno-skarbowe. Dwóch członków grupy usłyszy ponadto zarzut prania pieniędzy.

Pozostałym podejrzanym zostaną przedstawione zarzuty karno-skarbowe oraz udziału w oszustwie.

Śledztwo ma charakter rozwojowy, możliwe, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Obejrzyj także: Podatek od prezentów na komunię. O czym rodzice muszą wiedzieć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2019

gośći to są właśnie ci patrioci , przeciwnicy PiS, będą teraz zajadle krzyczeć jaka stała im się krzywda , dlaczego odebrano im pieniądze pochodzące z … Czytaj całość

05-06-2019

***A co z dubienieckim?......

05-06-2019

układany polski meczdlatego lewandowski mieszka w niemczy

Rozwiń komentarze (53)