Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Spis ludności. Rachmistrzowie zaczynają chodzić po domach

86
Podziel się

Od środy ruszają wywiady bezpośrednie w narodowym spisie powszechnym – informuje GUS i podkreśla, że udział w spisie jest obowiązkowy.

Spis ludności. Rachmistrzowie zaczynają chodzić po domach
"Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy" - zaznacza GUS. (Adobe Stock)
bEqrGzGZ

Od środy, 23 czerwca rachmistrzowie rozpoczną wywiady bezpośrednie w narodowym spisie powszechnym - poinformował w poniedziałek GUS. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet, infolinię ani też nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

GUS przypomina jednocześnie, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami objętymi spisem. "Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy" - zaznacza GUS.

Zobacz także: Płaca minimalna 3 tys. zł. Semeniuk: Gospodarka się rozpędza, pracodawcy dadzą radę
bEqrGzHb

Każdy rachmistrz spisowy ma identyfikator zawierający imię i nazwisko wraz ze zdjęciem, numer identyfikatora oraz hologram, nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego, a także podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora oraz okres, na jaki identyfikator został wystawiony.

W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów. Poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/, poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 (najpierw należy wybrać 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza). Ponadto o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. i potrwa do końca września.

bEqrGzHh

Wszystkie osoby, które samodzielnie spiszą się przez Internet, mogą wziąć udział w loterii. Tę możliwość mają tylko i wyłącznie osoby, które dokonały samospisu internetowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrGzHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(86)
Adam
miesiąc temu
Moje dwa Psy na słowo Rachmistrz odrazu ruszą żeby pogonić z podwórka pisowskich spisowcow.Ten spis jest potrzebny dla partii PIS a nie dla GUS poto żeby nowe podatki wprowadzić
as2
miesiąc temu
gdyby jeszcze mój dzwonek przy bramie działał. ale śmiało, może próbować
NO NO
miesiąc temu
CZY W PIT NIE MA TAM CO POTRZEBA --
bEqrGzHD
stańczyk
miesiąc temu
Ogłaszam swoją chatę strefą wolną od pisizmu i jego funkcjonariuszy!!!
seniorka
miesiąc temu
Tylu cwaniaków już oszukało seniorów (na wnuczka, na policjanta ), że mieszkając samotnie nikogo nie wpuszczam, z wyjątkiem rodziny. A to sprawdzanie aplikacją - to dla mnie niewykonalne, bo mam starą Nokię. I nie będę czasu na to marnować, bo jakim prawem jakiś nieznajomy chce się wedrzeć do mojego mieszkania?
...
Następna strona