Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

720 osób już wygrało. Dziś kolejne losowanie nagród spisu powszechnego

15
Podziel się:

Karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 złotych - na razie takie nagrody rozlosowano w loterii spisu powszechnego. Wygrać może je każdy, kto wziął w nim udział. Kolejne losowanie dziś w samo południe.

720 osób już wygrało. Dziś kolejne losowanie nagród spisu powszechnego
W finale loterii spisu powszechnego będzie można wygrać samochód. (PAP, Łukasz Gągulski)

"W piątek kolejne losowanie w loterii Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Do tej pory rozlosowanych zostało już 720 kart przedpłaconych" - informuje Główny Urząd Statystyczny. Do wygrania są karty o wartości 500 zł i 1000 zł. Transmisja z losowania nagród dostępna będzie na YouTubie i Facebooku GUS-u o godz. 12.

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu przez internet albo telefon a następnie zarejestrowały się na stronie loterii. Do tego ostatniego potrzebny jest też 10-znakowy kod potwierdzający dokonanie samospisu. W loterii losowane są właśnie numery tychże kodów, informacje o wygranej docierają zaś do szczęśliwców za pośrednictwem maili i telefonów.

Kolejne losowania nagród - poza tym piątkowym - odbędą się 2 i 9 lipca. Wtedy też będzie można wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu 14 lipca - do wygrania będzie 14 samochodów.

Zobacz także: Samochód albo kara. GUS zachęca Polaków do spisywania się

Losowanie jest podzielone na województwa. Najwyraźniej chodzi o to, by nagrody trafiły do każdego zakątka kraju, a nie tylko do najliczniejszych województw. W efekcie osoba z opolskiego (1 milion mieszkańców) ma o wiele większą szansę na ustrzelenie wygranej, niż ktoś mieszkający w mazowieckim (5,3 mln mieszkańców).

Prowadząca losowanie wyczytuje nazwy województw w kolejności alfabetycznej, a w tle komputer losuje zwycięskie kody. Najwcześniej o wygranej dowiadują się więc mieszkańcy dolnośląskiego, na końcu zaś osoby z zachodniopomorskiego. O ile ktoś jest w stanie szybko sczytać swój kod i porównać go z tym, który pojawia się na chwilę na ekranie. Od razu losowane są też kody "zapasowe" – gdyby okazało się, że nie ma kontaktu z którymś z uczestników loterii.

Jak wziąć udział w loterii?

Po samospisie każdy otrzymuje od urzędu wiadomość, zawierającą specjalny, 10-znakowy kod. Kiedy go dostaniemy, wchodzimy na stronę loteria.spis.gov.pl i rejestrujemy się. Kod można rejestrować do 7 lipca 2021 r.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Tymonn
rok temu
Skoro jest loteria :) To znaczy ze społeczeństwo sie nie chce spisywać :D I próbują zachęcić :) Ja czekam na rachmistrza który do mnie zapuka i mnie spiszę :) A jak sie nie pojawi to trudno :) Ja chciałem sie spisać :) Kara jest za odmowę spisania sie, a ja nie odmawiam
Ivon
rok temu
Ten cały spis to jest inwigilacja Polaków
Agg
rok temu
A ja wygrałam kartę - z limitem 500 zł. Mieszkam w województwie łódzkim 🙂
Ona i On
rok temu
My spisaliśmy się internetowo od razu w pierwszych dniach i zarejestrowaliśmy się na loterię. Nie chcieliśmy, żeby nas ktoś potem nagabywał telefonicznie. Wygrana jest nieważna, ale święty spokój już tak.
Rdsf
rok temu
Nikt do mnie jeszcze nawet nie dzwonil z tego spisu.