Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Loteria spisu powszechnego. Emocji nie ma, ale nagrody rozdają

115
Podziel się:

Na wygranie w loterii spisu powszechnego największą szansę mają mieszkańcy województwa opolskiego, najmniejszą ci z Mazowsza i Śląska. Dziś odbyło się pierwsze z losowań, do szczęśliwców trafiło łącznie 160 000 złotych.

Loteria spisu powszechnego. Emocji nie ma, ale nagrody rozdają
Prowadząca losowanie Anna Butrym zapewniła, że zwycięskie kody zostaną dziś opublikowane na stronie loterii. (YouTube.com)

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego to forma wynagrodzenia przynajmniej części tych osób, które już się spisały i zachęcenia do tego pozostałych. Za nami jest już pierwsze losowanie, dzięki któremu wiemy, jak wszystko jest zorganizowane.

Po pierwsze: losowanie jest podzielone na województwa. Najwyraźniej chodzi o to, by nagrody trafiły do każdego zakątka kraju, a nie tylko do najliczniejszych województw. W efekcie osoba z opolskiego (1 milion mieszkańców) ma o wiele większą szansę na ustrzelenie wygranej, niż ktoś mieszkający w mazowieckim (5,3 mln mieszkańców).

Zobacz także: Samochód albo kara. GUS zachęca Polaków do spisywania się

Prowadząca losowanie wyczytuje nazwy województw w kolejności alfabetycznej, a w tle komputer losuje zwycięskie kody. Najwcześniej o wygranej dowiadują się więc mieszkańcy dolnośląskiego, na końcu zaś osoby z zachodniopomorskiego. O ile ktoś jest w stanie szybko sczytać swój kod i porównać go z tym, który pojawia się na chwilę na ekranie. Od razu losowane są też kody "zapasowe" – gdyby okazało się, że nie ma kontaktu z którymś z uczestników loterii.

Prowadząca losowanie Anna Butrym zapewniła, że zwycięskie kody zostaną dziś opublikowane na stronie loterii.

Pierwsze losowanie odbyło się 7 maja, biorą w nim udział kody zarejestrowane do 5 maja. Kolejne odbędą się 21 maja, 8 i 18 czerwca oraz 2, 9 i 17 lipca. Na razie losowane są karty przedpłacone o wartości 1000 zł (5 sztuk na województwo) i 500 zł (10 sztuk na województwo). Podczas finałowego losowania nagrodami będą samochody – po jednej Toyocie Yaris na województwo.

Jak wziąć udział w loterii?

Po samospisie każdy otrzymuje od urzędu wiadomość, zawierającą specjalny, 10-znakowy kod. Kiedy go dostaniemy, wchodzimy na stronę loteria.spis.gov.pl i rejestrujemy się. Kod można rejestrować do 7 lipca 2021 r.

Zdecydowanie nie warto czekać do tej daty, bo losowania nagród zaczynają się wcześniej. Pierwsze odbędzie się 7 maja, biorą w nim udział kody zarejestrowane do 5 maja. Kolejne odbędą się 21 maja, 8 i 18 czerwca oraz 2, 9 i 17 lipca.

Na szczęśliwców czeka po jednym samochodzie na każde województwo. Do wygrania jest warta 65 tys. zł Toyota Yaris wraz z rocznym pakietem ubezpieczeniowym, składający się z OC/AC/NW oraz ASSISTANCE 24h. Organizator przewidział też dodatkową nagrodę pieniężną, przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7 tys. 650 zł.

Warto pamiętać o tym, że wzięcie udziału w spisie jest obowiązkowe. Za unikanie spisania grozi kara grzywny, nawet 5 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(115)
Oszustwo
3 lata temu
Kolesie dostaną nagrody? Gdzie dostęp do spisu wygranych?
Polak
3 lata temu
Otrzymałem 9-cio cyfrowy kod Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i system odrzuca bo żąda 10-cio cyfrowego. Wielka ściema.
kukuniek
3 lata temu
Przecież to jest przestepstwo niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem - pienięzmi publicznymi. Jakim prawem ktoś podjał decyzje że będą rozdawane pieniądze z budżetu państwa ? Pozatym szanse są nie równe jesli chodzi o wygrane jak piszeą w tym artykule a wiec jak nie rowne szanse to jaka to jest loteria? To jest oszustwo, przekręt jakiś ! To ja chce teraz loterie za udział w wyborach prezydenta czy parlamanentarzystwów. CHce loterie za złożenie PIT-ów itd. Nagradzać można kogoś jesli podda się nieobowiązkowej procedurze a jesli jest kara to jak to tak może być? Kara zmusza aby ludzie się spisywali i wydawanie pieniedzy z kasy budżetowej nie jest potrzebne i jest niekorzystnym dysponowaniem mieniem. To przestepstwo. Ale oczywiście w sprawie plandemi niekt w PL nie poszedł do wiezienia ani kary grzywny nie zaplacil i teraz też nikt za ten przestepczy proceder loteryjny nie odpowie. Trzebaby skladać wnioski do prokuratury. Nie wiem czy urzędnik ma prawo rozdawać pieniąze publiczne w postaci samochodów czy bonów pienięznych itp. Raczej jest to przekroczenie swoich uporawnień. Dlaczego nikt o tym nie pisze? To nie jest loteria! Loteria wymaga zakupu losu na loterii. Zeby zagrać w lotto trzeba zapłacić za zakład. Czy bukmacherskie zakłady też pobierają pieniądze i potem z tych pieniedzy organizowane są wygrane. Loteria to nie hazard , obywatel nic nie traci i nie ryzykuje a właściwie traci bo to pieniądze budżetowe. Jaka dezinformacja była i ze strony policji tez ze był niby obowiazek zakrywania twarzy przez osoby zdrowe a sądy umarzały wniuoski policji o ukaranie mandatem bo brak podstaw prawnych do nałożenie mandatu za brak maski - czy ktośza to odpowiedział. Nie. A można znaleśc winne osoby konkretne osoby z imienia i nazwiska. Jeszcze centrum powiadamiania kryzysowego dezinformowalao całe spoleczenstwo wysylac sms z informacja nieprawdziwa ze jest obowiazewk zakrywania twarzy mimo ze ustawa nie byla opublikowana w dzienniku ustaw a wczesniej ustawa tego nakazu nie zawierala tylko w nielegalnie bylo to wpisaene w rozporzadzeniu - ktore to nie moze rozrzerzac kregu osob ktore maja nosic maski, nie bylo tez mowy w mediach czy tych smsa ze sa wyjatki i niektore osoby z powodu stanu zdrowia maski nie musza nosic. Państwo z dykty. Jak ci ludzie nie pojdą siedzieć to czarno widze praworzadnosc w polsce.
ona i oni
3 lata temu
spisałam siebie i swoją rodzinę, a potem rodziców i okazało się, że nie mogą brać udziału w loterii, jeżeli nie mam drugiego maila. Przecież mogę spisać jeszcze teściów, bo też nie mają internetu. Czyli jak zwykle nie wszystko jest dopracowane!!!!!!!!!! Niestety!!!!!!!!!!!!!!!!Oczywiście mogę zakładać na siłę adres e-mail? Ale po co? Przecież to bzdura.
Tylko pytam
3 lata temu
Jak ma się ustawa RODO ? Skąd mam pewność, że osoba, która do mnie zadzwoni to nie oszust. Co mam zrobić jeśli współlokator nie chce podać mi danych? I jakim prawem ja mogę go pytać o jego życie osobiste?????
...
Następna strona