Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Spis powszechny 2021. Pierwszy milion Polaków już się spisał

724
Podziel się

Wystarczyły 4 dni, w tym dwa świąteczne, by Polacy ruszyli do komputerów. Główny Urząd Statystyczny poinformował w niedzielę po południu, że w Narodowym Spisie Powszechnym wziął udział już milion Polaków.

Spis powszechny 2021. Pierwszy milion Polaków już się spisał
Pierwszy milion Polaków już się spisał (money.pl, Rafał Parczewski)
bEhJzWPV

Nie przeszkodziły awarie Profilu Zaufanego, nie przeszkodziły święta. Zaledwie 3,5 dnia wystarczyło, by w spisie powszechnym wzięło udział już milion Polaków. Przypomnijmy, że spis ruszył 1 kwietnia.

Spis powszechny najłatwiej wypełnić właśnie przez internet. Jak to zrobić? Wystarczy zalogować się na stronę spis.gov.pl i wypełnić kwestionariusz.

bEhJzWPX

Ten proces może chwilę zająć, bo pytań jest całkiem sporo. GUS udostępnił już listę wszystkich kwestii, którymi obywatele muszą podzielić się z państwem. Są wśród nich dane osobowe takie jak imię, nazwisko czy numer PESEL. Co istotne, wszystkie dane podawane w spisie muszą dotyczyć stanu na 31 marca.

Zobacz także: Spis powszechny. Jak można się spisać? "Zachęcamy do korzystania z internetu"

"Wyspowiadać" będzie się trzeba m.in. z kwestii mieszkaniowych. Z kim dzielimy dom? Czy mieszkamy w lokum własnym, czy wynajętym? Kto jest właścicielem budynku, w którym mieszkamy? Czy jest do niego doprowadzona kanalizacja i woda z sieci? Kiedy dom został oddany do użytku? Ile pokoi z oknem mamy w mieszkaniu? I wiele innych.

bEhJzWQd

Kto nie spisze się samodzielnie, zostanie prawdopodobnie przepytany przez rachmistrza spisowego. Pierwszą drogą kontaktu będzie wywiad telefoniczny. Wizyty w domach, ze względu na sytuację pandemiczną, mają być ostatecznością.

Spis powszechny przeprowadzany jest raz na 10 lat i daje ogromną wiedzę o sytuacji Polaków. Nie wszyscy jednak chętnie dzielą się szczegółami o swoim życiu. Jak GUS sobie z tym radzi?

- Widzimy, reagujemy w sposób spokojny. Wyniki spisu są naszym dobrem wspólnym, chciałbym zaapelować, by podawać informacje zgodne z prawdą. To wychodzi poza politykę, nam wszystkim powinno na tym zależeć, dzięki temu budujemy swoją przyszłość, daje to silne fundamenty informacyjne - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhJzWQy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(724)
gwark
miesiąc temu
Wasze dane będą w Izraelu. Tak jak ze spisu rolnego
tęczowy katar...
2 miesiące temu
zrobiłem spis z moim partnerem, normalnie zaznaczyliśmy że jesteśmy w związku. niech prezes kaczyński zazdrości
inwigilacja
2 miesiące temu
i do bazy łącznie z numerem IP komputera. Skandal w biały dzień.
bEhJzWQz
niuniek
2 miesiące temu
Jeśli ja chcę coś od państwa (urzędu) to muszę się do takowego pofatygować. I często udowodnić, że ja to ja. Jeśli państwo (GUS) chce czegoś ode mnie, to niech się do mnie pofatyguje. Zatrudnili przecież całą armię ankieterów spisowych - niech zarobią na swoje apanaże. A jak już takowy ankieter się do mnie zgłsi to też go dokładnie sprawdzę, czy on to on.
niuniek
2 miesiące temu
TOTALNA INWIGILACJA.
...
Następna strona