Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Spis powszechny w 2021 roku. Andrzej Duda podpisał ustawę

47
Podziel się

Za dwa lata czeka nas spis powszechny. Prezydent złożył podpis pod ustawą, która umożliwia jego przeprowadzenie. Tym razem będzie można wziąć udział w spisie za pomocą specjalnej aplikacji.

Spis powszechny zostanie zorganizowany w 2021 roku. Andrzej Duda podpisał ustawę
Spis powszechny zostanie zorganizowany w 2021 roku. Andrzej Duda podpisał ustawę (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bCYPFRfV

Spis powszechny to badanie przeprowadzane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, realizowane co 10 lat, które dostarcza administracji publicznej, organom rządzącym, instytucjom naukowym i badawczym, ośrodkom analitycznym, szkołom wyższym, mediom, a także osobom prywatnym pełnych informacji opisujących stan i strukturę społeczno-demograficzną kraju.

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 czerwca
2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

Dane od respondentów przekazywane będą w formie samospisu internetowego przeprowadzanego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego albo w formie bezpośredniego wywiadu przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego. Ustawa nakłada na osoby fizyczne obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego w okresie od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 16 maja 2021 r.

bCYPFRfX

Obejrzyj też: Gospodarka zwalnia. Ekonomista przyznaje: byliśmy zaskoczeni

Osobom fizycznym nieposiadającym technicznych możliwości umożliwiających przeprowadzenie samospisu internetowego zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do pomieszczeń wyposażonych w sprzęt komputerowy z zainstalowanym oprogramowaniem.

Narodowy spis powszechny obejmie: osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami; osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania; mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

bCYPFRgd

Zebrane dane będą objęte bezwzględną tajemnicą statystyczną w rozumieniu art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej. Osoby wykonujące prace spisowe będą obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej i będą mogą być dopuszczone do wykonywania tych prac po przeszkoleniu i pouczeniu o istocie tej tajemnicy oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia o treści określonej w ustawie.

Dane osobowe uzyskane podczas prac spisowych będą dostępne tylko i wyłącznie dla określonego kręgu osób, w związku z wykonywaniem przez nie prac spisowych.

bCYPFRge

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYPFRgy
KOMENTARZE
(47)
Piada
rok temu
Tajemnice w tym kraju , HA,HA,HA spis jest po to by władze wiedziały ile jeszcze można zgrabić od społeczeństwa , czekam na podatki od lodówek, pralek ,klimatyzatorów itp. ( oczywiście dla naszego dobra )
XXX
rok temu
Niech przyjdą,ja im furtkę mogę otworzyć ale co zrobi pies to już nie mój problem.Niech mu tłumaczą że mają prawo.
Jkc
rok temu
Lepiej by było żeby Prezydent podpisał ustawę o emeryturach stażowych,jTERAZ!!!
bCYPFRgz
aaa
rok temu
nigdy ! wara od mojego domu i domowników ,ochrona danych !!!!!! szpiegostwu mówię nie!!!!
Cynka
rok temu
To Pegasus już nie wystarcza.
Najnowsze komentarze (47)
uprzedzałem
rok temu
Mój dog ma uczulenie na ankieterów.Tabliczka na ogrodzeniu jest.Niech wchodzą.....
moj nick
rok temu
Prezydent podpisał Ustawę ?? Napiszcie jak Ustawy nie podpisze. To będzie News.
Ol
rok temu
Czy w ramach samospisu mogę zgłosić wszystkie moich pięć osobowości. Większość z nich będzie się dopominać choć co najmniej jedna poda fałszywe dane, jak zgaduję. Obowiązku leczenia się nie ma, mogę pisać za nie, co mi dyktują, hę?
www
rok temu
Cudzoziemców niech spiszą, bo kompletnie nad tym nie panują. Niech spiszą zagrożenia dla środowiska, miejsca ze zdegradowanym środowiskiem. Mafię mieszkaniową niech ogarną o rynku organów zamiennych nie wspomnę, i o łupieżczej deweloperce... Niech spiszą, co tam starakowie w ziemi zagrzebali, ile drzew wycięli, jak jezioro zatruwają. Niech spiszą, co ludzie dostają do jedzenia w szpitalach. Jest wiele potrzeb a od mojej rodziny wara.
jytjyetj
rok temu
Absolutnie nie wpuszczać! W kraju gdzie zwykły listonosz ma śledzić jaki mamy sprzęt, żebyśmy płacili haracz za coś, z czego nie korzystamy. Gdzie byle co wystarczy, żebyśmy stracili jakieś świadczenia. Gdzie jest zamordyzm pod każdym względem, przy czym jedni są faworyzowani, wręcz bezkarni w przypadku popełnianych zbrodni (taki dewiant, Poznański) a innych można bezkarnie zamordować (jak tę panią, która broniła praw lokatorów a zginęła "związawszy się i podpaliwszy" w odległym lesie, którego się bała...)... W takim kraju nie można ufać nikomu i podawać jakichkolwiek informacji.
dde
rok temu
już lecę się spisać .... lecę aż się kurzy....
żorż
rok temu
jak jest sankcja za niewywiązanie się z ustawowego obowiązku samospisu???
ZEN
rok temu
Jak się pisze w innych językach -rzeczpospolita? Nigdy nie widziałem. Tylko -Poland ,Polen, Polonaise. Jesteśmy Polakami czy Rzeczpospolitakami Polskimi?
bCYPFRgr
obywatel
rok temu
Inwigilacji ciąg dalszy jakby mało było w Windows, Androidzie, w bankach, urzędach.
taki spis to ...
rok temu
do nie przyszła kiedyś taka spisowa całkiem gustowna to się pożegnaliśmy rano po kawce
ryszardkudwii...
rok temu
A co ma zrobić ten co ma komputer kompletnie gdzieś i się na nim nie zna?
kola
rok temu
juz dzisiaj lece furte otwierac a paszol gnojeplugaweszpiclowate
adam
rok temu
jak przyjdzie rachmistrz do spisu to go poszczuje psem i bedzie mial portki porwane
Kasia
rok temu
Przestrzeganie tajemnicy statystycznej - takie same jak ujawnianie danych wrażliwych przez sędziów z KASTY i ministerialnych trolli?