Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Spółka Restrukturyzacji Kopalń szuka nowego wiceprezesa

12
Podziel się:

Spółka zajmująca się likwidacją zakładów górniczych oraz rekultywacją i zagospodarowaniem ich majątku ogłosiła właśnie postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa firmy.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń szuka nowego wiceprezesa
Spółka likwidująca kopalnie szuka wiceprezesa. (Adobe Stock, Michael Evans)
bEDCwQqd

Jak wynika z ogłoszenia o konkursie, pisemne zgłoszenia kandydatów można składać do 21 lipca, a rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 23 lipca w bytomskiej siedzibie Spółki.

Od października 2018 roku na czele SRK stoi Janusz Gałkowski, który w lipcu ub. roku rozpoczął kolejną kadencję na stanowisku prezesa. Wiceprezesem ds. likwidacji kopalń został wówczas Janusz Smoliło, a wiceprezesem ds. ekonomiki i finansów - Radosław Wojtas.

W zeszłym roku Spółka przeprowadziła konkursy na stanowiska dwóch innych członków zarządu SRK: wiceprezesa ds. gospodarki mieszkaniowej oraz wiceprezesa ds. zagospodarowania majątku rada zakończyła bez wyłaniania kandydatów.

bEDCwQqf
Zobacz także: Wszyscy górnicy do zwolnienia? Rusza transformacja energetyczna

Firma szuka teraz wiceprezesa ds. restrukturyzacji i zagospodarowania majątku.

Korzystająca z budżetowych dotacji SRK zajmuje się likwidacją kopalń i zagospodarowaniem ich majątku. Od 2015 r. do SRK trafiły kopalnie lub tzw. ruchy górnicze: Makoszowy, Brzeszcze (produkcyjną część kopalni wraz z częścią załogi przejęła później grupa Tauron), Centrum, Mysłowice, Kazimierz-Juliusz, Boże Dary, Anna, Pokój 1, Rozbark V, Jas-Mos, Krupiński, Wieczorek (w dwóch częściach), Śląsk, ruch Piekary (część kopalni Bobrek-Piekary), część ruchu Rydułtowy (fragment kopalni ROW) oraz część kopalni Mysłowice-Wesoła.

bEDCwQql
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDCwQqG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Nowy prezes
2 miesiące temu
Proszę jutro zadzwonić to pogadamy co i jak
tylko
2 miesiące temu
p suski
Leo
2 miesiące temu
Pracowałem w kopalni, mam doświadczenie, do brania pieniędzy mogę zostać prezesem.
bEDCwQqH
Greg123
2 miesiące temu
Cza likwidowac kopalnie bo niemcy palcem groza ze ich wegiel wydobywamy u nas sie zamyka a na zachodzie otwiera i to jeszcze ogromne weglowe elektrownie to czym beda niemcy w nich palic chyba nie gownem a swym weglem ze slaska to dziwne w polsce sie zamyka doprowadza do ruiny przedsiebiortwa kopalnie bo komus za granicy sie to nie podoba po czym kupuje to od nas za grosze i robi to samo co przed upadloscia robil zakład
Tryt
2 miesiące temu
Sasin to spec od SKOKow, lotów smoleńskich, organizacji wyborów prezydenckich. Najlepszy jaki znamy i szuka fuchy zeby dorobić do premii z ministerialnej biedy.