Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółki Piotr i Paweł podpisały porozumienia z bankami

Spółki Piotr i Paweł w ramach postępowania sanacyjnego zawarły porozumienia z bankami, które są ich największymi wierzycielami. Banki będą wspomagać starania spółek w zakresie osiągnięcia porozumienia – informuje PAP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
Piotr i Paweł przestaje istnieć. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielił zgody spółce Spar Group na wykupienie marki (Fot: Artur Andrzej)

Zarząd spółek poinformował, że proces restrukturyzacji jest przeprowadzamy sprawnie, z uwzględnieniem interesu wszystkich wierzycieli.

Dwie spółki należące do Grupy Piotr i Paweł zanotowały w 2018 roku stratę niemal 100 mln zł.
Piotr i Paweł upadnie? Sąd umorzył postępowanie sanacyjne

- Zapewniamy, że założony plan spłat wierzytelności będzie realizowany - bardzo sprawnie przechodzimy przez kolejne etapy procesu inwestycyjnego. Inwestor strategiczny – Spar Group – zapewnia dokapitalizowanie i pewność rozliczeń w relacjach z partnerami biznesowymi. Porozumienia z bankami są ważnym krokiem w drodze do zawarcia porozumienia z innymi wierzycielami, co będzie wieńczyć postępowania sanacyjne spółek Piotr i Paweł – czytamy w komunikacie zarządu.

UOKIK zatwierdził przejęcie Piotra i Pawła, który zmieni szyld na Spar
Znika sieć sklepów Piotr i Paweł. Marka została wykupiona przez Spar Group

Spółki zapewniają, że banki zaangażowane w proces sanacyjny wypracowały porozumienie ze spółkami z grupy Piotr i Paweł, którego celem jest sukces restrukturyzacji sieci detalicznej.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

- Wierzymy, że działania zarządcy sanacyjnego oraz wsparcie ze strony inwestora, jakim jest Spar Group, pozwolą na sprawne zakończenie procesu sanacji – powiedziała starszy ekspert ds. restrukturyzacji w ING Banku Śląskim Agata Soja.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził transakcję przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The Spar Group Ltd. Sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci Spar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Piotr i Paweł, spar, handel, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2019

KolCzyli co będzie nadal uwilebiam Piotra i Pawła ostatni taki sklep

04-09-2019

KolooloLubię te sklepy,mam nadzieję, że się utrzymają i za bardzo nie zmienią

Rozwiń komentarze (2)