Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawa Sławomira Nowaka. Prokuratura wystąpi o tymczasowe aresztowanie m.in. byłego prezesa Orlenu

13
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skieruje w środę do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie byłego prezesa PKN Orlen, byłego wiceprezesa PGE i mężczyzny, który w jego imieniu miał składać korupcyjne propozycje byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi.

Sprawa Sławomira Nowaka. Prokuratura wystąpi o tymczasowe aresztowanie m.in. byłego prezesa Orlenu
Były prezes PKN Orlen Dariusz K. usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej PAP/Marcin Obara (PAP, PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)
bEDGDTMB

Były prezes PKN Orlen został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek po godz. 6 rano w swoim domu w Warszawie. Do późnych godzin popołudniowych trwało przeszukanie, więc przesłuchanie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostało zaplanowane na środę. Mężczyzna został doprowadzony po godzinie 8 – informuje PAP.

W środę rano usłyszał zarzut wręczenia łapówki w kwocie 200 tys. zł. ówczesnemu Ministrowi Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W zamian miał uzyskać korzystne warunki kontraktu na pełnienie funkcji prezesa PKN Orlen. 

bEDGDTMD
Zobacz także: Sławomir Nowak aresztowany. Minister PiS komentuje: sprawdziliśmy jego działania w Polsce

Po godz. 10 prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, poinformowała, że zakończyły się przesłuchania trzech zatrzymanych we wtorek przez CBA mężczyzn. Były prezes PKN Orlen Dariusz K., były wiceprezes PGE i Energa Wojciech T. oraz pośrednik pomiędzy T. a ministrem Nowakiem nie przyznali się do stawianych im korupcyjnych zarzutów, złożyli wyjaśnienia, o których prokuratura na tym etapie śledztwa nie informuje – donosi PAP.

- Prokurator zdecydował o skierowaniu wniosków o tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich podejrzanych – podała prok. Skrzyniarz.

bEDGDTMJ

Wnioski zostaną skierowane w środę około południa. Rozpozna je Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie.

Dwa zatrzymania

CBA zatrzymało we wtorek także Wojciecha T., byłego wiceprezesa PGE i Energi, podejrzanego o wręczanie łapówek w zamian za stanowiska w zarządach tych spółek.

Miał on dwukrotnie przekupić Sławomira Nowaka. Pierwszy raz, gdy ten pełnił jeszcze funkcję szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

bEDGDTMK

- Wówczas Wojciech T. przekazał Sławomirowi N. kilkadziesiąt tysięcy złotych w zamian za pomoc w uzyskaniu dla siebie stanowiska w zarządzie spółki działającej na rynku energetycznym. Pomocy w dokonaniu przedmiotowego czynu zabronionego udzielił mu trzeci podejrzany tj. Leszek K., który podjął się pośrednictwa w przekazaniu korupcyjnej propozycji – poinformowała cytowana przez RMF FM prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Drugą łapówkę Sławomir Nowak przyjąć miał już jako minister transportu. Wojciech T. miał tym samym zapewnić sobie stanowisko wiceprezesa spółki Energa. 

Wojciech T. i Leszek K. zostali przesłuchani we wtorek, ale prokuratura nie informuje o treści złożonych przez nich wyjaśnień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDGDTNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
realista
12 miesięcy temu
A w TVN-ie cichosza, pewnie tego gościa nie znają, ani donka, szykuje się cela+
zegarek
12 miesięcy temu
czy mi się wydaje,że zniszczył numery na zegarkach?
chirurg
12 miesięcy temu
Oddać ich do Chin na części wymienne.
bEDGDTNf
jacek
12 miesięcy temu
A co z Sasinem ,? Tu parę tysięcy kontra 70 milionów i nic.
arab
12 miesięcy temu
Ukraińcy z PIS uknuli tę intrygę, żeby pognębić do końca Tuska i PO.