Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|

Sprzedał mieszkanie, zainwestował w dolary i kupił broń. Prześwietlamy oświadczenie Zbigniewa Ziobry

157
Podziel się:

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Zbigniew Ziobro sprzedał mieszkanie. Dzięki temu znacznie zwiększył swoje oszczędności, które trzyma w dolarach. Zniknął też z jego konta kredyt hipoteczny. W jego posiadaniu natomiast pojawiła się broń – wynika z oświadczenia majątkowego ministra sprawiedliwości.

Sprzedał mieszkanie, zainwestował w dolary i kupił broń. Prześwietlamy oświadczenie Zbigniewa Ziobry
Oświadczenie majątkowe Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości sprzedał mieszkanie (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Na stronach sejmowych pojawiły się oświadczenia majątkowe polityków za 2022 r. Informacjami o swoich oszczędnościach i nieruchomościach podzielił się m.in. Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości sprzedał mieszkanie

Lider Suwerennej Polski w minionym roku zdecydował się sprzedać mieszkanie. Lokal o powierzchni 125 m kw. jeszcze w 2021 r. minister sprawiedliwości wyceniał na ok. 1 mln zł. W oświadczeniu za 2022 r. jednak nie ma już po nim śladu.

Razem z mieszkaniem zniknął również kredyt hipoteczny na kwotę 250 tys. zł. Na koniec 2021 r. polityk deklarował, że zostało mu do spłaty jeszcze niecałe 171,4 tys. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Pieniędzy nie ma i nie będzie". Członek RPP cytuje byłego ministra finansów. "Dramatu żadnego nie było"

Powiększyły się za to oszczędności Zbigniewa Ziobry, który postanowił zainwestować w walutę obcą. Jeszcze w 2019 r. deklarował, że ma zgromadzone niecałe 31 tys. zł (i 1850 euro, które zniknęły w 2021 r.). W kolejnych latach kapitał w rodzimej walucie rósł, aż w 2021 r. osiągnął poziom ok. 150 tys. zł.

Obecnie natomiast w oszczędnościach polityka dominują dolary. Minister sprawiedliwości zadeklarował, że posiada ok. 5 tys. zł i ok. 238,9 tys. dolarów. Jak sam podkreślił, pochodzą one ze sprzedaży mieszkania.

Własności i współwłasności kilku nieruchomości

Jeśli chodzi o pozostałe nieruchomości, które w poprzednich latach deklarował minister, to one wciąż są widoczne w jego oświadczeniach. Nadal zatem jest właścicielem jednej trzeciej domu rodzinnego, co odpowiada 85,6 m kw. powierzchni użytkowej wraz z udziałem w działce o powierzchni 22 arów. Wartość swojej części oszacował na ok. 480 tys. zł.

Jest też właścicielem domu jednorodzinnego o wielkości 133,15 m kw. i położonego obok domku letniskowo-gospodarczego (34,56 m kw.). Tutaj szacunki ministra są wyższe. Według niego nieruchomość ta jest warta ok. 700 tys. zł.

To nie koniec. Zbigniew Ziobro zadeklarował, że jest właścicielem: niezabudowanej działki rolnej (73 ary) o wartości 165 tys. zł, a także dwóch działek leśno-rolnych o powierzchni 1,1 ha oraz 1,4 ha. Ich wartość to odpowiednio: 137,5 tys. zł oraz 165 tys. zł.

Zbigniew Ziobro w zeszłym roku kupił broń

Jak zatem prezentują się zarobki Zbigniewa Ziobry? Jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny w 2022 r. zarobił niecałe 339 tys. zł brutto. Do tego dochodzi dochód za zasiadanie w składzie Krajowej Rady Sądownictwa w wysokości niecałych 22,7 tys. zł brutto.

Całości dopełnia dieta poselska. Z tego tytułu polityk otrzymał niecałe 45 tys. zł. Podatek musiał zapłacić od ok. 9 tys. zł.

Lider Suwerennej Polski nie posiada samochodu. W zeszłym roku natomiast zakupił broń wycenioną na ok. 20 tys. zł, z którą zresztą pokazał się publicznie w marcu. To nowa pozycja w oświadczeniach Zbigniewa Ziobry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(157)
Miro
4 miesiące temu
Nierozumiem afery medialnej związanej z bronią. Nie cierpię ministra, ale każdy może być posiadaczem broni kto spełni odpowiednie warunki. W Polsce posiadanie broni do celów sportowych staje się coraz bardziej powszechne. Kwota którą wskazał minister świadczy o posiadaniu, szacuję 3 sztuk nisko budżetowych jednostek. Mając na uwadze Glocka, którym niechcący się pochwalił. Sama luneta będą ca składnikiem broni może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Gdzuyby autorzy artykułów nagłaśniających sprawę posiadania broni zagłębili by się w temat nie wiązali by kwoty przeznaczonej na broń z bronią którą wszyscy widzieli, bo ta kosztuje około 3.000,00 PLN. Także nie róbcie z igły wideł.
Dziaders
4 miesiące temu
A Putin ma 40letni samochód z przyczepką i mieszkanie dwupokojowe.
dr Skarpeta
4 miesiące temu
To i on nie dowierza Glapińskiemu !!?????
JAREK
4 miesiące temu
ZIOBRO MOŻE SZYKUJE SIE DO UCIECZKI
senior70+
4 miesiące temu
Pewnie jest już pewny że będzie siedział wszystko wyprzedaje i szykuje ewakuacje do Rosji albo KPŁ
...
Następna strona