Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sprzedaż rośnie wolniej od prognoz. Najnowsze dane GUS

12
Podziel się

Sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 4,4 proc. w stosunku do ubiegłego roku. W stosunku do lipca wzrosła o 0,1 proc.

Sprzedaż w kategorii elektroniki była najwyższa we wszystkich kategoriach
Sprzedaż w kategorii elektroniki była najwyższa we wszystkich kategoriach (Shutterstock.com)
bEhTQByt

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w sierpniu. Choć wzrost rok do roku wyniósł 4,4 proc., to w stosunku do dynamiki ubiegłorocznej była ona o 2,3 pp. niższa niż w 2018 r.

Co ciekawe, największa sprzedaż wzrosła w sklepach niewyspecjalizowanych - wyniosła 12 proc. wobec 6,9 proc. przed rokiem. Z kolei po rozbiciu na poszczególne kategorie okaże się, że największy roczny wzrost odnotowany w kategorii"meble, rtv i agd". Wyniósł on 11,6 proc. Dynamikę wywindowały także ubrania (7,2 proc.) oraz "farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” o 6,8 proc.

bEhTQByv

W głównych kategoriach wzrosty były nie tylko niższe od wyżej wymienionych, ale także niższe od dynamiki ubiegłorocznej. Wyjątkiem była żywność.

Zobacz także: Nowy podatek w Polsce. Sonik: płyniemy na górę lodową

"Wzrost sprzedaży odnotowano w jednostkach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 3,0% wobec wzrostu o 11,0% przed rokiem), żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi (o 1,5% wobec wzrostu o 1,0% przed rokiem) oraz w podmiotach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 1,3% wobec wzrostu o 7,7% przed rokiem)" - czytamy w komunikacie Głównego Urzędu Statystycznego.

bEhTQByB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhTQByW
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
cycu
2 lata temu
sprzedaż wzrosła?? Nie lepiej powiedzieć, że ceny wzrosły a sprzedaż (ilość) zmalała. Ale jak to brzmi!!
ban
2 lata temu
Oj, PiS musi zmienić w GUS prezesa, bo ten za mało optymistycznie przedstawia ten raj nad Wisłą!
haq
2 lata temu
aaaa uwaga skupuje nowe samochody proszę o kontakt 6637372999126225
bEhTQByX
jacku
2 lata temu
Za komuny plan był na nierealistycznie niskim poziomie, teraz media przedstawiają na nierealistycznie wysokim takim, że wynik najlepszy wśród rozwiniętych krajów, ponad 4% wzrostu podczas gdy w Niemczech jest ujemny.
simian raticu...
2 lata temu
Pieniędzy w Polsce nie ma niestety pieniędzy ich nie będzie!