Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

"Rzeczpospolita" na sprzedaż? Hajdarowicz: piłka jest w grze

95
Podziel się:

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel dzienników "Rzeczpospolita" i "Parkiet", nie wyklucza sprzedaży tych tytułów. Bierze pod uwagę również spółki Skarbu Państwa - wynika z rozmowy z "Press".

"Rzeczpospolita" na sprzedaż? Hajdarowicz: piłka jest w grze
Grzegorz Hajdarowicz nie wyklucza sprzedaży "Rzeczpospolitej" oraz "Parkietu" państwu. (East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER)
bEUTHmiJ

- Prowadzimy rozmowy z różnymi oferentami. Rozmawiamy na temat sprzedaży pakietu mniejszościowego, większościowego, całościowego. Więcej nie mogę powiedzieć, bo to tajemnica handlowa - stwierdził Grzegorz Hajdarowicz odpowiadając dziennikarce "Press" na pytania dotyczące sprzedaży "Rzeczpospolitej" oraz "Parkietu".

Dopytywany o to, czy rozważa również oddanie ich w ręce którejś ze spółek Skarbu Państwa, stwierdził jedynie, że "piłka jest w grze".

Zobacz także: Czystki w mediach przejmowanych przez PiS. Polityk ostrzega
bEUTHmiL

Hajdarowicz zaznaczył, że chciałby, aby w grupie Gremi International była Gremi Media, wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu".

- Ale to czy tam będzie, zależy od otoczenia politycznego i społecznego. Jestem przekonany, że takie media, jakie stworzyłem, są potrzebne w Polsce i dobrze by było, żeby były w niezależnych rękach - powiedział w wywiadzie dla "Press".

O możliwej zmianie na rynku medialnym mówi się już od pewnego czasu. Pod koniec ubiegłego roku, po przejęciu wydawcy mediów regionalnych Polska Press sugerowano, że PKN Orlen ma kolejne plany wobec "Rzeczpospolitej" i "Parkietu".

bEUTHmiR

Wówczas jednak wydawca obu tytułów stanowczo zaprzeczał, aby składane były jakiekolwiek propozycje. "Gremi Media SA nie jest stroną żadnych rozmów, ani adresatem żadnych propozycji dotyczących zmian swojej struktury właścicielskiej" - informowała grupa.

Pod koniec marca kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI przekazała jednak, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego pakietu akcji Gremi Media.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTHmjm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(95)
kiel
5 miesięcy temu
PiS przepłaca. Taka okazja już nigdy Hajdarowiczowi się nie trafi. Właściwie to rozumiem gościa, bo na papierowych gazetach coraz trudniej zarobić.
pam
5 miesięcy temu
To ostatnie podrygi PiS-u. Nawet najgłupsi Polacy wreszcie się zorientują, że robią się coraz biedniejsi (podwyżki cen prądu i wody). A PiS wystrzelał już wszystkie naboje. Piniendzy ni ma i nie bedzie.
kiel
5 miesięcy temu
Żydom wszystko jedno komu sprzedają. PiS pewnie dobrze zapłaci.
bEUTHmjn
Komedia
5 miesięcy temu
Wiedzą co robią. Czas gazet się kończy a pis za nasze podatki je kupuje. Niemiec jak sprzedawał gazety to śmiał się jakich naiwnych znalazł
Marta
5 miesięcy temu
W sumie mnie to nie dotyczy, bo nie czytam tej gazety
...
Następna strona