Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Stadnina w Janowie Podlaskim. Ardanowski odpiera zarzuty

160
Podziel się

Zwierzęta hodowane w Janowie Podlaskim przebywają w warunkach dobrych - zapewnia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Odpiera tym samym zarzuty posłów opozycji, którzy twierdzą, że widzieli coś zupełnie innego.

Jan Krzysztof Ardanowski odpiera zarzuty w sprawie stadniny w Janowie Podlaskim
Jan Krzysztof Ardanowski odpiera zarzuty w sprawie stadniny w Janowie Podlaskim (PAP)
bEqKDHMB

Przypomnijmy, że posłanki Koalicji Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela kilka dni temu odwiedzili stadninę, by sprawdzić warunki, w których przebywają hodowane tam zwierzęta.

Parlamentarzystki twierdzą, że te są dalekie od normalności. Jako przykład podają brudne zwierzęta, odchody w poidle z wodą czy brak kowala, który mógłby podkuwać konie.

- Już w maju ubiegłego roku KOWR pisał, że jeśli chodzi o hodowlę bydła, to w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta, ściany są wilgotne brudne i zabrudzone odchodami. Zabrudzone odchodami są zwierzęta w rożnym wieku. Powierzył pan prowadzenie stadniny panu Czochańskiemu (byłemu już prezesowi - przyp. red.) i on te stadninę doprowadzał do coraz większego upadku - mówiła Kluzik-Rostkowska do ministra rolnictwa.

bEqKDHMD
Zobacz także: Obejrzyj: Otwarcie nieba nad Polską być może w połowie czerwca

Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do tych zarzutów na łamach weekendowego wydania "Super Expressu". Przekonuje w nim, że wypowiedzi posłanek opozycji nie są zgodne z prawdą.

- Informacje medialne są efektem wyłącznie wyborczej gry politycznej. Zdjęcia i informacje są dobierane w taki sposób, aby zdyskredytować nasza hodowlę - twierdzi szef resortu rolnictwa na łamach "SE".

bEqKDHMJ

Zapewnia jednocześnie, że warunki hodowli zwierząt są dobre. Choć zastrzega, że są to warunki "zdeterminowane istniejącą infrastrukturą hodowlaną".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqKDHNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(160)
Eskimos Mlecz...
rok temu
W opałach. Ciekawe jak pokryje straty że zbiórki jabłek i mleka ? Czy tylko splajtuje spółki gdzie dał swojego nominata a rolnicy zostaną z niczym ?
21k
rok temu
kiedy byłeś chłopie w Janowie
dfg
rok temu
czemu te posłanki nie zajęły się kozami Trzaskowski ego kture pozdychały
bEqKDHNf
plantator
rok temu
Może i on się nadaje do zrywania truskawek. Piszę "może", bo pewny nie jestem. To też można schrzanić! Tacy jak on potrafią.
bvc
rok temu
ale dwie de$#@$##e posłanki czemu nie zajęły się kozami Trzaskowskiego
...
Następna strona