Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stadnina w Janowie Podlaskim. Ardanowski odpiera zarzuty

Zwierzęta hodowane w Janowie Podlaskim przebywają w warunkach dobrych - zapewnia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Odpiera tym samym zarzuty posłów opozycji, którzy twierdzą, że widzieli coś zupełnie innego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jan Krzysztof Ardanowski odpiera zarzuty w sprawie stadniny w Janowie Podlaskim

Przypomnijmy, że posłanki Koalicji Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela kilka dni temu odwiedzili stadninę, by sprawdzić warunki, w których przebywają hodowane tam zwierzęta.

Parlamentarzystki twierdzą, że te są dalekie od normalności. Jako przykład podają brudne zwierzęta, odchody w poidle z wodą czy brak kowala, który mógłby podkuwać konie.

- Już w maju ubiegłego roku KOWR pisał, że jeśli chodzi o hodowlę bydła, to w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta, ściany są wilgotne brudne i zabrudzone odchodami. Zabrudzone odchodami są zwierzęta w rożnym wieku. Powierzył pan prowadzenie stadniny panu Czochańskiemu (byłemu już prezesowi - przyp. red.) i on te stadninę doprowadzał do coraz większego upadku - mówiła Kluzik-Rostkowska do ministra rolnictwa.

Obejrzyj: Otwarcie nieba nad Polską być może w połowie czerwca

Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do tych zarzutów na łamach weekendowego wydania "Super Expressu". Przekonuje w nim, że wypowiedzi posłanek opozycji nie są zgodne z prawdą.

- Informacje medialne są efektem wyłącznie wyborczej gry politycznej. Zdjęcia i informacje są dobierane w taki sposób, aby zdyskredytować nasza hodowlę - twierdzi szef resortu rolnictwa na łamach "SE".

Zapewnia jednocześnie, że warunki hodowli zwierząt są dobre. Choć zastrzega, że są to warunki "zdeterminowane istniejącą infrastrukturą hodowlaną".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-05-2020

nbanie ma dla koni, jest dla koloratek na pensje [ A TO NIE SĄ URZĘDNICY NASZEGO PAŃSTWA, lecz watykańskiego !!!!! ]

30-05-2020

JacekJego zamknąć w tych boksach.

30-05-2020

obuwatelTylko koni, tylko koni, tylko koni żal - to nie słowa piosenki to PRAWDA.

Rozwiń komentarze (160)