Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

Starcie Jacka Sutryka z Izabelą Bodnar. Wiadomo, kto będzie prezydentem Wrocławia

Podziel się:

Jacek Sutryk pozostanie prezydentem Wrocławia na drugą kadencję. W II turze zdobył 67,8 proc. głosów, pokonując Izabelę Bodnar (32,2 proc.) - wynika z sondażu exit poll IPSOS (za tvn24.pl).

Starcie Jacka Sutryka z Izabelą Bodnar. Wiadomo, kto będzie prezydentem Wrocławia
Starcie Jacka Sutryka z Izabelą Bodnar. Wiadomo, kto będzie prezydentem Wrocławia (Pixabay, Michał Zimniak)

Według Ipsos frekwencja we Wrocławiu wyniosła w drugiej turze 36,7 proc.

Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy) startował z poparciem Nowej Lewicy, choć od tej kandydatury zdystansowała się Partia Razem. Sutryk zabiegał też o poparcie Koalicji Obywatelskiej, która wsparła go w wyborach w 2018 r. Ostatecznie uzyskał jedynie poparcie Platformy Obywatelskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na obciachu zarobiła miliony! Polacy pokochali klapki Kubota - Alina Sztoch w Biznes Klasie

Posłanka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar została poparta m.in. przez byłych prezydentów Wrocławia Stanisława Huskowskiego oraz Rafała Dutkiewicza. Poparcia udzielił je też Jerzy Michalak z Bezpartyjnych Samorządowców, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu uzyskał czwarty wynik.

Podczas przemówienia po ogłoszeniu wyników sondażowych Sutryk podziękował wrocławiankom i wrocławianom za to, że kolejny raz mu zaufali. - Pełni pokory poczekamy jeszcze do ostatecznych wyników - dodał.

"Chciałoby się, żeby frekwencja była wyższa"

Sutryk podkreślił, że zawsze otaczał się ludźmi, którym bardzo zależy na tym mieście. - Chciałbym także prosić o zaufanie tych, którzy na mnie dzisiaj nie głosowali, prosić o zaufanie tych, którzy nie głosowali na mnie także dwa tygodnie temu. To jest bowiem tak, że my, ja, staramy się o Wrocław, troszczymy się o Wrocław dla każdego, bez względu na to, jakiej jest afiliacji politycznej czy partyjnej - twierdził.

Według Sutryka "to nie ma najmniejszego znaczenia". - Chcemy robić Wrocław dla nas wszystkich i wydaje mi się, że to wygrało. Wygrał otwarty Wrocław, demokratyczny Wrocław. Jasne, że chciałoby się, żeby frekwencja była wyższa, ale wygrał Wrocław obywatelski, Wrocław mądry, Wrocław bez hejtu, dumny - podsumował.

Izabela Bodnar: "pan prezydent się zmienił"

Podczas wystąpienia po ogłoszeniu wyników sondażu Bodnar podziękowała za wsparcie podczas kampanii. Podkreśliła, że dzięki drugiej turze pojawiła się możliwość przeprowadzenia debaty o Wrocławiu.

- Udało się otworzyć wspaniałą debatę, dyskusję na temat naszego miasta, na temat Wrocławia, na temat waszych spraw, waszych problemów, waszych oczekiwań. Mam wrażenie, że ta druga tura wyborów pozwoliła w końcu w tym mieście otworzyć dialog, prawdziwy dialog, który przez wiele lat był mocno we Wrocławiu wyciszony - oceniła Bodnar.

Gratulując wygranej Sutrykowi, kandydatka Trzeciej Drogi zauważyła, że "pan prezydent się zmienił, przez ostatnie dwa tygodnie realizował rzeczy, których przez lata nie chciał realizować".

- Miejmy nadzieję, że ta nowa twarz pana prezydenta, który słucha ludzi, realizuje ich potrzeby, który jest otwarty na współpracę, na dialog, który opiera swoje działania na zaufaniu i na szacunku, że ta twarz prezydenta (...) ostatnich dwóch tygodni już się utrzyma na całą kadencję - podkreśliła Bodnar.

W pierwszej turze Jacek Sutryk otrzymał 80 585 głosów, co przełożyło się na 34,33 proc. poparcia, a Izabela Bodnar 69 954, co dało 29,80 proc. poparcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl