Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Jacek Sutryk w końcu pokazał przelew za Collegium Humanum. "Nie mam problemu"

162
Podziel się:

Dzień po I turze wyborów samorządowych Jacek Sutryk odniósł się do tematu swojego dyplomu z uczelni Collegium Humanum. Urzędujący prezydent Wrocławia opublikował w swoich mediach społecznościowych przelew za czesne na uczelni. "Za studia zapłaciłem z własnej kieszeni, zdałem również egzamin" – napisał.

Jacek Sutryk w końcu pokazał przelew za Collegium Humanum. "Nie mam problemu"
Wybory samorządowe. Na zdjęciu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w trakcie głosowania (PAP, Maciej Kulczyński)

Dzień po I turze wyborów samorządowych wiadomo już, że we Wrocławiu będzie dogrywka. 21 kwietnia o fotel prezydenta miasta powalczą Jacek Sutryk, popierany przez Koalicję ObywatelskąLewicę, a także Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi. Urzędujący prezydent otrzymał 34,33 proc. głosów, natomiast posłanka – 29,80 proc.

Jacek Sutryk publikuje przelew za czesne na Collegium Humanum

W telewizji Echo24 dzień po głosowaniu polityk musiał znów zmierzyć się z pytaniami o jego studia na Collegium Humanum. W sprawie tej uczelni toczy się śledztwo dotyczące handlu dyplomami. Z prywatnej uczelni mogły wyjść setki "lewych" świadectw. Chodzi przede wszystkim o świadectwa ukończenia studiów podyplomowych MBA, które otwierają drogę do objęcia stanowisk w radach nadzorczych i zarządach spółek Skarbu Państwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Impact '24: Magdalena Zmitrowicz, Prezes PEKAO
Mówiłem o tym wielokrotnie w mediach i nie mam z tym żadnego problemu. Tak wygląda mój prywatny przelew, z prywatnego konta bankowego, za moje studia podyplomowe. Za studia zapłaciłem z własnej kieszeni, zdałem również egzamin – napisał Jacek Sutryk na Facebooku.

Podkreślił też, że ukończył pięcioletnie, jednolite studia socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Był też doktorantem w kolegium ekonomiczno-społecznym Szkoły Głównej Handlowej. Do posta w mediach społecznościowych dołączył też zdjęcie przelewu za czesne na Collegium Humanum i dyplomu z tej uczelni.

Czego dowiadujemy się z upublicznionych dokumentów?

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to kwota przelewu. Za czesne na studiach podyplomowych MBA Jacek Sutryk zapłacił 9,5 tys. zł.

Umowę z Collegium Humanum polityk podpisał 10 października 2019 r. Z udostępnionej pierwszej strony dokumentu wynika, że jego edukacja miała przebiegać przez dwa semestry, czyli przez jeden rok akademicki (zwyczajowo jest to okres od października do czerwca).

Prezydent Wrocławia zlecił przelew za czesne 22 kwietnia 2020 r. Dyplom natomiast uzyskał nieco ponad miesiąc później, bo 2 czerwca 2020 r. Nadmienić też trzeba, że ukończył studia z wynikiem bardzo dobrym.

Jacek Sutryk od miesięcy tłumaczy się z Collegium Humanum

Temat studiów na Collegium Humanum od miesięcy ciągnie się za Jackiem Sutrykiem. Wcześniej kilkukrotnie podkreślał, że zapłacił za nie z własnych pieniędzy, jak również to, iż uczęszczał na zajęcia i zdawał egzamin.

Zdaje się, że struktury tamtego państwa, pewnych rzeczy nie przypilnowały. Możemy poczuć się tą sytuacją w jakiś sposób oszukani. Niech właściwe organy tę sytuację wyjaśnią. W takiej sytuacji jak ja znajduje się wiele osób – ocenił prezydent 20 marca w Radiu Wrocław.

Dodał też, że trzeba mieć zaufanie do struktur państwa. Chodzi m.in. o Polską Komisję Akredytacyjną, "która działa i sprawdza różnego rodzaju szkoły".

Na początku marca "za Jacka Sutryka" przepraszał wieloletni prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. – Liczba afer z Jackiem Sutrykiem przekroczyła wszelkie dobre obyczaje i standardy. Uważam, że Jacek Sutryk nie powinien startować w tych wyborach samorządowych – uznał obecny prezes Pracodawców RP.

Afera Collegium Humanum

Wśród absolwentów Collegium Humanum mają być m.in. politycy, prezesi i członkowie zarządów spółek, oficerowie służb specjalnych i dowódcy wojskowi. Według informacji Marcina Torza z ujawniamy.com, na liście znajdują się także wrocławscy urzędnicy.

Przecież połowa Warszawy ma dyplomy z tej uczelni, to są tysiące osób. Każdy, kto normalnie uczęszczał na zajęcia i płacił za nie, teraz może czuć się ofiarą całej tej sprawy – mówił w rozmowie z money.pl jeden z urzędników wrocławskich.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(162)
Greg
miesiąc temu
Tak rzeczywiście studiowałeś socjologię ale nie pamiętam kiedy zdawałeś z nami egzaminy. Zawsze byłeś chory i robiłeś tak by ustnego, a przeważnie były takie u nas egzaminy nie zdawać przy świadkach.
Takisobie
miesiąc temu
Co lepsze? Ja za studia nie płaciłem ale za to musiałem myśleć, uczęszczać, zdawać, pisać i bronić. A dyplomy mamy podobne.
Kim jest Sutr...
miesiąc temu
Jacku, zadałem kilka pytań. Wciąż bez odpowiedzi. Ponowię pytania: 1. Dlaczego namawiałeś prezes ZOO Wrocław Joannę Kasprzak, żeby nie przyjmowała nazwiska Kaliszczak, po ślubie którego im udzieliłeś? Czy po to, żeby łatwiej było robić wałki? Mam na myśli wałki z Aqua Serwis i Markiem Nowarą. 2. Dlaczego pozwalasz Jakubowi Mazurowi na utrzymywanie monopolu Chemeko na odpady we Wrocławiu? Dlaczego nie wystąpiłeś po środki na własną infrastrukturę do NFOSiGW? 3. Dlaczego dopuściłeś Mazura do kluczowych spraw, wiedząc, że jest nominatem PiS. Do tego kolegą Adama Hofmana i Pietryszyna? Nie przeszkadzały Ci jego powiązania z Orlenem? 4. Dlaczego pozwalasz żeby z wrocławskiego ZOO wypływało 1,9 mln złotych (!) za wynajem miejsc VIP na wrocławskim stadionie Śląska Wrocław? 5. Dlaczego pozwalasz, żeby Agata Gwadera-Urlep (ex-radna PO) wyciągała rocznie 1 mln złotych ze spółki Spartan? Dlaczego udajesz, że nie wiesz o tym, że regularnie rozlicza się z Markiem Nowarą w siedzibie jego spółki? 6. Dlaczego utrzymujesz kontakty z byłymi funkcjonariuszami ABW z Wrocławia i zlecasz im dziwne „robótki”? 7. Dlaczego powsadzałeś do spółek ex-policjantów, którzy wylecieli z roboty albo odeszli na emeryturę (żeby przykryć afery). Takich jak Marek Pohnke czy Karol Pawłowski? O Żebrowskim nawet nie wspominam.. Tyle na razie. Będzie więcej. Nie myśl, że Ci się tym razem upiecze.
Wrocisła
miesiąc temu
Wybór między dżumą a cholerą…
Wrocisław
miesiąc temu
Wybór między dżumą a cholerą..
...
Następna strona