Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Starcie światowych gigantów. "Gra toczy się o Południe. Dwa obozy budują sojusze"

- Na arenie światowej wyłania nam się w tej chwili nowy duopol. Z jednej strony mamy grupę państw liberalnych w Europie skupionych wokół Stanów Zjednoczonych, z drugiej mamy Pekin - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego. - Oba te obozy obudowują się w tej chwili sojuszami. USA szukają sprzymierzeńców w regionie Pacyfiku, a cała rozgrywka toczy się o Południe. O to kto bardziej do siebie przekona takie kraje jak: Indie, Turcję, Afrykę, Arabię Saudyjską, Amerykę Południową. I w tej walce Chiny wcale nie są na straconej pozycji.

Tagi:
usa, chiny, gospodarka światowa, gospodarka chin
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
Solejuk
3 miesiące temu
To Afryka jest państwem???
cz22
3 miesiące temu
USA z Rosją się naparza a Chiny handlują . Jak myślicie kto będzie zwycięzcą.
Ina
3 miesiące temu
Wg przepowiedni Nostredamusa, żółta rasa zaleje świat o żółci będą poić konia w Wiśle.
statystyka
3 miesiące temu
Chiny nie tylko nie są na pozycji przegranej, ale są już na wygranej. Gdyby nie propagandowa sieczka wsypywana codziennie do głowy skołowanym tubylcom, to wiedzieliby jak sprawy się mają i że tworzy się nowy porządek świata bez anglosaskiej dominacji. Gra idzie o usuniecie USA z Europy. Dobrze byłoby nie bzdurzyć o jakimś świecie zachodnich wolnych demokracji.
z Marsa
3 miesiące temu
Chiny to wielki kraj, ale nie demonizujmy. Z tego co widać to USA i sojusznicy poradzą sobie i z Chinami i z ich sojusznikami. Rzecz w nowoczesnych technologiach i kompetencjach ludzi, a te są po stronie USA, bo to kraj wolnych ludzi, a nie niewolników.