Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Największe inwestycje II RP. Ile kosztował port w Gdyni? A ile COP?

0
Podziel się:

Co zostawiła po sobie II RP? Na pewno nowe miasta takie jak Gdynia czy Stalowa Wola, które w krótkim czasie powstały w dwudziestoleciu międzywojennym. Budowa portu w Gdyni kosztowała mniej więcej tyle ile ostatnio wydaliśmy na Stadion Narodowy.

Największe inwestycje II RP. Ile kosztował port w Gdyni? A ile COP?
(WP)
bEDkpUXp

Co zostawiła po sobie II RP? Na pewno nowe miasta takie jak Gdynia czy Stalowa Wola, które w błyskawicznym czasie powstały w dwudziestoleciu międzywojennym. Budowa portu w Gdyni kosztowała mniej więcej tyle, ile ostatnio wydaliśmy na Stadion Narodowy.

Podwarszawskie miejscowości dostały Elektryczną Kolej Dojazdową (obecnie Warszawska Kolej Dojazdowa), Śląsk linię kolejową nad morze, czyli Magistralę Węglową, w Warszawie wybudowano drugi co do wysokości budynek w Europie - Prudential. To jednak nie największe inwestycje II RP.

bEDkpUXr

Za takie niewątpliwie trzeba uznać budowę portu oraz miasta w Gdyni, a także powstanie COP-u, czyli Centralnego Ośrodka Przemysłowego. Większość powstałych w ramach tego projektu fabryk działa do dziś. Szczegóły w najnowszym odcinku programu Statistica.

bEDkpUXS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)