Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Statistica: Liczba Polaków sięgnie zaledwie 33 mln w 2050 roku

0
Podziel się:

Według prognozy GUS, najbliższe lata to demograficzna równia pochyła. Polaków błyskawicznie ubywa. I to nie przez emigrację.

Statistica: Liczba Polaków sięgnie zaledwie 33 mln w 2050 roku
(Wirtualna Polska)
bEKGztWt

Według prognoz GUS w 2050 roku będzie nas już mniej niż dziś liczy sobie Uganda, Kanada czy Algieria. W programie Statistica pokazujemy jak bardzo wyludnia się Polska.

Polki pod względem liczby urodzeń są niemal na szarym końcu w Unii Europejskiej. Tylko dwa kraje notują mniejszą dzietność. Nic więc dziwnego, że za kilka lat będzie nas mniej niż 38 mln. A do 2050 roku Polaków ubędzie o ponad 4 mln.

bEKGztWv

Co to oznacza? Demograficzną katastrofę. Zmniejszenie się liczby Polaków w cale nie sprawi, że będzie mniej emerytów. Wręcz przeciwnie. Ich akurat przybędzie, za to zmniejszy się liczba pracujących.

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą, o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

Spodobała ci się Statistica? Obejrzyj poprzednie odcinki

bEKGztWB
bEKGztWW
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)