Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Statistica: Polska bogatym krajem? W Unii Europejskiej jesteśmy ubogim krewnym

0
Podziel się:

Nadal nie udało nam się dogonić nawet najbiedniejszych krajów tzw. starej Unii.

Statistica: Polska bogatym krajem? W Unii Europejskiej jesteśmy ubogim krewnym
(Money.pl)
bECGQHdx

Cała nasza ściana wschodnia znalazła się w 20. najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej. Choć jesteśmy "zieloną wyspą", to nawet brak w ostatnich latach recesji nie sprawił, że należymy choćby do unijnych średniaków. Jak dotąd nie udało nam się przegonić najbiedniejszych krajów tzw. starej Unii Europejskiej.

Według Eurostatu, który mierzy dane o PKB dla regionów z Unii Europejskiej i m.in. Norwegii, najbogatszy region to Londyn Wewnętrzny. PKB per capita sięga tam 325 proc. i jest sześciokrotnie wyższe niż w Polsce. Tylko jedno z naszych województw ma średnią powyżej tej unijnej. Jaki? Tego dowiesz się z najnowszego programu Statistica._ _

bECGQHdz

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne, budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia, prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą, o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

Spodobała ci się Statistica? Obejrzyj poprzednie odcinki!
bECGQHdF
bECGQHdG
Czytaj więcej w Money.pl
Wzrost PKB jeszcze wyższy. Jest ocena OECD 3,5 proc. w tym roku i 3,7 proc. wzrostu w przyszłym - tak rozwijać ma się nasza gospodarka.
Polska gospodarka rośnie szybciej niż oczekiwano Takiego tempa wzrostu w skali roku nie było od 2012 roku. Według ministra Szczurka w drugiej połowie roku może być jeszcze lepiej.
Zaskakujące dane GUS. PKB w Polsce mocno w górę Według Mateusza Szczurka polska gospodarka przyspieszy w drugiej połowie roku.
bECGQHea
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)