Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.06.2015 06:11

Statistica: W czym mieszka Polak? W klitce, często nawet bez łazienki

Według danych Eurostatu na Polaka przypada 26,3 metra kwadratowego mieszkania. Często są to lokale bez podstawowych wygód.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP/Statistica)

Mieszkanie w Warszawie za 8 tys. zł za metr kwadratowy? Co dziesiąty Polak marzy o posiadaniu łazienki. Co trzydziesta rodzina nie ma w domu bieżącej wody. A w ponad 18 proc. mieszkań nie ma nawet grzejników.

Narzekać możemy też na rozmiary naszych lokali. Na statystycznego Polaka przypada 26,3 metra. To jeden z najgorszych wyników w Unii Europejskiej. Niemal co drugi z nas mieszka w przeludnionym lokum. Plusy? Nasze mieszkania są stosunkowo nowe. Ale większość to bloki z wielkiej płyty...

_ _

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne, budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia, prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą, o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

##Spodobała ci się Statistica? Obejrzyj poprzednie odcinki!

Czytaj więcej w Money.pl
Budowa domu w cenie mieszkania. Gdzie? Jakim budżetem powinien zatem dysponować Kowalski, aby wybudować swoją własną rezydencję? Oto wyliczenia.
Takie mieszkania najczęściej wybierają Polacy Wielka płyta, cegła czy _ rama H _? Zobacz, co kieruje wyborami szukających własnego M.
Kredyt na budowę domu i kupno mieszkania. Sprawdź, czym się różnią Żeby w ogóle myśleć o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na budowę domu, trzeba mieć działkę.
Tagi: wiadomości, poradniki i raporty, kraj, gospodarka, raporty, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, statistica, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz