Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wojna handlowa z Niemcami się nie opłaca. Przegramy ją szybciej, niż się zacznie [WIDEO]

Wojna handlowa z Niemcami się nie opłaca. Przegramy ją szybciej, niż się zacznie

Co czwarte euro zarobione przez Polskę na eksporcie pochodzi z Niemiec. Za Odrę sprzedajemy nie tylko auta wyprodukowane przez tamtejsze firmy w naszych fabrykach, ale też przykładowo: co czwarty wysyłany w świat litr polskiego mleka, więcej niż co trzeci mebel i połowę ryb. Wojna handlowa z Niemcami kompletnie się nam nie opłaca, bo dla Berlina stanowimy zaledwie 3 proc. ich eksportu.

Do końca września sprzedaliśmy Niemcom towary za 148 mld zł. W tym czasie kupiliśmy u nich produkty za blisko 120 mld. Na handlu z Niemcami to więc bardziej my korzystamy niż oni.

Gdyby rząd chciał - jak to sugerował wiceszef MON Bartosz Kownacki - rozpocząć bojkot niemieckich produktów, to w pierwszej kolejności musiałby przesiąść się do autobusów Solaris. Obecnie blisko co drugi urzędnik w Polsce porusza się bowiem volkswagenem, audi czy oplem. A to nie wszystko.

Więcej w materiale wideo.

eksport, niemcy, handel, bojkot, eksport do niemiec
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
IV RZESZA
46.170.115.* 2016-07-21 10:11

Do końca września sprzedaliśmy Niemcom towary za 148 mld zł. W tym czasie kupiliśmy u nich produkty za blisko 120 mld. Na handlu z Niemcami to więc bardziej my korzystamy niż oni.

JACY MY? TO FIRMY NIEMIECKIE EKSPORTUJĄ TOWAR ZE SWOICH FABRYK KTÓRE MAJĄ NA POLSKIEJ ZIEMI. PODOBNIE WSZYSTKIE DOTACJE NP NA BUDOWĘ AUTOSTRAD, MÓWI SIĘ ŻE POLSKA DOSTAŁA - TAK TYLKO PRZEZ NIEMIECKI BANK A WYKONAWCĄ JEST NIEMIECIE KONSORCJUM
Srinagarindra
77.45.44.* 2016-02-01 11:22
Dla Niemiec 3 % - bzdura - a Kauflandy, a Lidle, Rossmany i inne - wzięliście pod uwagę te wartości oraz to, że te firmy zniszczyły w zasadzie polski handel detaliczny !? A co dalej z naszym mlekiem się dzieje ? Przecież Niemcy kupują u siebie tylko w niemieckich sklepach niemieckie produkty i na pewno nie kupią polskiego mleka. Oni ( w sensie organizacji państwa ) są po prostu sprawnymi handlowvcami i na pośrednictwie zarabiają. Co u nas przestaną produkować ?! Tak - pójdą do Mongolii i Rumunii bo tam są dokładniejsi ??? To są bzdury - bo Niemcy mają w Polsce wszystko ułożone i mają z tego więcej korzyści niz my. ZA POMOCĄ ŻADNEJ WOJNY NIE OSIĄGNĘLI TAK WIELE I NIE MAJA ŻADNYCH PARTYZANTÓW W LASACH ! WIĘC NIE OPOWIADAJCIE BZDUR - AUTOSTRADY RÓWNIEZ SŁUŻĄ ICH INTERESOM BO SĄ TAM, GDZIE IM TO UŁATWIA DRENAŻ NASZEGO BIEDNEGO I GŁUPIEGO KRAJU !!!
TI
158.75.24.* 2016-02-01 09:52
widziałem, że na stronie wp reklamuje się Dirk Rossmann GmbH.... a tutaj adekwatne informacja, że "wojna handlowa.... się nie opłaca", wpływy niemieckie widać, oj widać ! - jesteśmy poligonem handlowym dla Niemiec, musimy znosić niemiecką większość w PE, która decyduje o swojej gospodarce i państwa unijne nastawia na swój rynek, po to tylko była potrzebna Polska w Unii starym krajom, aby mogły rozwijać się firmy zagraniczne - mieć rynek zbytu.
Zobacz więcej komentarzy (445)