Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Stawki za śmieci. W tych miastach płaci się najwięcej

8
Podziel się:

Górna wysokość stawek za opłaty za odpady wynosi obecnie 45 zł od osoby. Według informacji Portalu Samorządowego najmniej płacą mieszkańcy Torunia (20 zł od mieszkańca), a najwięcej w Warszawie (85 zł w bloku od gospodarstwa).

Stawki za śmieci. W tych miastach płaci się najwięcej
Opłaty za śmieci mogą wynieść maksymalnie 45 zł od osoby w gospodarstwie (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Jak podaje PortalSamorzadowy.pl, w myśl zapisów ustawy o czystości i porządku w gminie maksymalna stawka, jaką można ustalić za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zależy od przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na osobę ogółem za rok poprzedni.

Ile płacą mieszkańcy poszczególnych lokalizacji? W Białymstoku stawka wynosi od 40 do 56 zł od gospodarstwa. W Bielsku-Białej od 28 do 115 zł, w Będzinie 36 zł od osoby, w Bytomiu 30 zł.

Poniżej 30 zł płacą mieszkańcy Bydgoszczy (21 zł od osoby), Dąbrowy Górniczej (29 zł od osoby), Katowic (26,30 zł od osoby), Krakowa (27 zł od osoby), Lublina (24,8 zł od osoby) czy Opola (28 zł od osoby). Stawki powyżej 30 zł odnotowano np. w Wałbrzychu (35 zł od osoby), w Warszawie (85 zł w bloku i 107 zł w domu jednorodzinnym), we Wrocławiu (41,24 od osoby), czy w Radomiu (32 zł od mieszkańca).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
roma
2 miesiące temu
To nie jest prawda bo sa jeszcze posrednicy czyli zarzadcy osiedli czyli glownie spoldzielnie mieszkaniowe ktore zgodnie z prawem rada nadzorcza podejmuje uchwale i wtedy plac i placz(tak jest ze wszystkimi oplatami-woda,smieci,c.o.). np.znana spoldzielnia ze Szczecina obciazyla mnie za zuzycie wody 3,3 m3 403,21zl czyli tylemnie kosztuje oszczedzanie np. na wodzie zespoldzielnia ktora wie ,ze nic jej zrobic nie mozna.
1avid
2 miesiące temu
Lubię demokratyczne zasady panujące na WP Ktora arbitralnie usuwa niewygodne komentarze a przy każdej okazji tyle opowiada o zasadach demokratycznych No ale jak widać ta cała demokracja to taka wydmuszka do wycierania nią sobie gęby przy byle okazji
Polka
2 miesiące temu
A w Gdyni od metrażu.Ja jestem sama i płacę 73 zł.
Benek.
2 miesiące temu
Cena wywozu śmieci, powinna być jednolita na cały kraj, tak samo cena wody ciepłej, zimnej, ceny prądu, gazu. Sejm powinien decydować o cenach opłat. A tak radni ,bezradni decydują o cenie wywozu tak jak im każą Prezydenci Miast. Powinno być 10 zł od osoby, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne powinny być zwolnione z opłat za wywóz śmieci. I w każdym mieście powinny być spalarnie śmieci i recykling śmieci, a zysk z recyklingu, powinien iść na pokrycie kosztów wywozu śmieci dla ludzi, by było jeszcze taniej.
warszawiak
2 miesiące temu
najwięcej w Polsce płaci się w Łodzi,Zdanowska powiązała cenę śmieci ze zużyciem wody nic dziwnego że na Piotrkowskie śmierdzi