Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stock przeciwko podatkowi od "małpek"

Stock Spirits Group sprzeciwia się rządowej propozycji wprowadzenia dodatkowej opłaty od sprzedaży alkoholu w małych butelkac. Zapowiada kroki prawne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Stock nie zgadza się na podatek od "małpek" (Fot: pixaby)

„Monitorujemy zaproponowany ostatnio dodatkowy podatek od opakowań małoformatowych (poniżej 300 ml) alkoholu w Polsce, którego pierwsze czytanie ma się niebawem odbyć w polskim parlamencie. Na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby dokładnie określić wpływ nowych regulacji oraz to, jaką reakcję podejmiemy. Rozważamy już szereg potencjalnych działań handlowych i operacyjnych, które moglibyśmy podjąć w celu poradzenia sobie z tą sytuacją, w tym działania na mocy prawa Unii Europejskiej” - czytamy w oświadczeniu koncernu.

Firma zwraca też uwagę na wzrost akcyzy na alkohol, który od początku roku obowiązuje w Polsce. Koncern zanotował wyraźny wzrost sprzedaży pod koniec roku, co tłumaczy robieniem przez klientów zapasów.

W pierwszym kwartale roku finansowego Stock zanotował wyraźny wzrost sprzedaży. Klienci chętniej kupowali zarówno czyste wódki, jak i smakowe.

Na koniec grudnia udział Stocka w rynku wódki wyniósł 29,7 proc., tym samym w stosunku do poprzedniego roku wzrósł o prawie 2 proc.

Oglądaj też: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

Ha ha haZacznijcie sprzedawać małpki w butelkach 310 ml, których nie obejmuje ustawa w dobrej cenie i PIS może się cmoknąć w kaczy zadek.

06-02-2020

borysekTylko duże koncerny są w stanie powstrzymać radosną twórczość PiS-u w dojeniu obywateli.

06-02-2020

PolakW Polsce ok. 1 mln ludzi codziennie kupuje małpkę lub 2-3 małpki. Potem idą do pracy, prowadzą auta, jadą po dzieci... Dziwimy się co oni robią, a tu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (33)