Notowania

Stokrotka przejmuje sieć Sano od powiązanych udziałowców

Sieć handlowa Stokrotka przejęła inną sieć detaliczną działającą na polskim rynku – Sano. Połączenie spółek zakończy się na początku 2019 roku. Sano posiada 36 sklepów oraz prowadzi działalność e-commerce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Artur Szczepanski/REPORTER)

Jak piszą wiadomoscihandlowe.pl, najwięcej sklepów stacjonarnych, bo 13, sieć Sano ma w Koszalinie, w Bydgoszczy mieści się dziewięć placówek, w Kołobrzegu trzy, a w Szczecinku i Człuchowie po dwie.

Sieć ma jeszcze po jednym sklepie w Białogardzie, Słupsku, Gryficach, Połczynie Zdroju, Świdwinie, Chojnicach i Gdańsku. Niektóre sklepy Sano przeszły w ubiegłym roku gruntowną modernizację. W placówkach zmieniono wystrój i aranżację wnętrza.

Rozszerzono także asortyment, o blisko 2 tys. nowości - teraz w ofercie Sano znajduje się nawet 18 tys. indeksów.
Mocno rozbudowano dział z owocami i warzywami, który oferuje obecnie 120 produktów. Sano zainwestowało także w stoisko mięsne i wędliniarskie, gdzie na klientów czeka 500 gatunków wędlin i 100 różnych elementów mięsa.

- Przejęcie Sano i połączenie ze Stokrotką pozwala na wzmocnienie naszej pozycji w północno-zachodnim regionie Polski. Wykorzystamy także know-how Sano z dziedziny e-commerce, co stworzy nowe okazje do rozwoju biznesu - mówi prezes Maxima Grupė (właściciela Stokrotki) Dalius Misiūnas, cytowany w komunikacie.

W 2017 roku przychody Sano przekroczyły 71 mln euro. Spółka zatrudnia ponad 900 pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: stokrotka, sano, Dalius Misiūnas, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

polakA więc malutka Litwa połyka dużą Polskę - takich doczekaliśmy się czasów.

04-12-2018

MalkontentGłębokie wyrazy współczucia dla pracowników Sano jeszcze chyba nie wiedzą jakie "szczęście" ich spotkało wystarczy popytać byłych pracowników … Czytaj całość

04-12-2018

KlijentStokrotka masakra 2100zł brutto na rękę.

Rozwiń komentarze (16)