Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JCK
|

Stracił stanowisko przez aferę z domem za 9,5 tys. zł. Wrócił do pracy w Lasach Państwowych

363
Podziel się:

Andrzej Konieczny kilka miesięcy temu stracił stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Media opisały, że kupił od Lasów Państwowych dom za 9,5 tys. zł. To była aż 95-procentowa bonifikata. Jak pisze Onet, Konieczny właśnie wrócił do pracy jako dyrektor regionalny w Poznaniu.

Stracił stanowisko przez aferę z domem za 9,5 tys. zł. Wrócił do pracy w Lasach Państwowych
GW pisała, że wykupił od Lasów Państwowych dom wart 188,4 tys. zł za ok. 9,5 tys. zł (PAP, Piotr Nowak)
bEDSoASt

"2 sierpnia p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica przedstawił nowego dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr. inż. Andrzeja Koniecznego" - poinformowano w komunikacie poznańskiej RDLP.  

Konieczny był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych do 9 kwietnia 2021 roku. Został odwołany kilka dni po publikacji "Gazety Wyborczej". GW pisała, że wykupił od Lasów Państwowych dom wart 188,4 tys. zł za ok. 9,5 tys. zł, czyli za pięć procent ceny początkowej.

Sprawę opisał również portal onet.pl, który dowiedział się podczas rozmowy z Koniecznym, że zakupiony z 95-procentową bonifikatą dom był wielkim marzeniem jego syna.

bEDSoASv
Zobacz także: Wakacje 2021. UOKiK kontroluje bary i restauracje. Walka z paragonami grozy

Onet podał, że w listopadzie 2019 roku sam Andrzej Konieczny zdecydował o zmianie limitu wartości nieruchomości do 150 tys. złotych. Zmiana ta umożliwiła mu nabycie nieruchomości w Pomorzu na prawie pierwokupu. Już po dokonaniu transakcji, 9 stycznia 2020 roku, przywrócony został limit w wysokości 100 tys. złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSoASW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(363)
Sublokator
2 miesiące temu
A gdzie jest US lub Maryjan B. z NIKU? Jawny wał.
Tatasmerf
2 miesiące temu
Dla tych wszystkich co w działaniu tego Pisowca nie widzą nic złego małe wyjaśnienie.Afera jest w tym, że by mógł kupić ten dom na zasadzie pierwokupu podwyższył ze 100.000 zł do 150.000 zł maksymalną kwotę nieruchomości bo pod działaniem poprzedniego zapisu tej nieruchomości wycenionej na 150000 zł kupić by nie mógł.Natomiast po sfinalizowaniu zakupu spowrotem przywrócił tę kwotę do 100000 zł.To było wykorzystanie stanowiska służbowego dla celów prywatnych i tym w normalnym kraju powinien zająć się prokurator.No ale czy Polska jest normalnym krajem?
Xxl
2 miesiące temu
Szkoda, ze wyszlismy spod zaboru pruskiego i austriackiego. Mielibysmy prawdziwa cywilizacje. A tak tu dzis jest wciaz dzicz.
bEDSoASX
Gajowy.
2 miesiące temu
posprząta .
Zibihd
2 miesiące temu
Rodzina pis na swoim
...
Następna strona