Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Duda: nie usiądę do stołu z ZNP

6
Podziel się:

"Solidarność: nie chce brać dzieci za zakładników. Chcemy rozwiązać problem miedzy dorosłymi - deklaruje szef NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Piotr Duda uważa, że postulaty "Solidarności" różnią się od postulatów ZNP.
Piotr Duda uważa, że postulaty "Solidarności" różnią się od postulatów ZNP. (123RF)

- Kompletnie mnie nie interesuje, co robi ZNP, co robi pan Broniarz. Mogę powiedzieć, co robiła, co robi i co będzie robiła "Solidarność" (…) W poniedziałek będziemy brali udział w prezydium Rady Dialogu Społecznego. Jeżeli faktycznie w tym dniu, na tym spotkaniu rozpoczną się negocjacje z rządem, to "Solidarność" będzie domagać się osobnych negocjacji z rządem, dlatego że nasze postulaty są zupełnie inne – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda - Chcemy autonomicznych rozmów.

Duda jest zdania, że "skończył się monopol związków jednozawodowych".

- Pan Broniarz już kiedyś zdradził robotników i pracowników poprzez to, że podpisał w 2008 roku porozumienie z Platformą Obywatelską, PSL-em i SLD, odbierając możliwość przechodzenia dzisiaj wielu pracownikom na tzw. emerytury pomostowe. My jako Solidarność podchodzimy do wszystkich problemów globalnie. Dzisiaj z rządem rozmawiamy o podwyżkach m.in. nauczycieli, ale także dla wszystkich innych grup - powiedział.

Zobacz też: "System zbiurokratyzowany i opanowany przez wojujące związki zawodowe"

Duda zapewnił, że "Solidarność" walczy nie tylko o nauczycieli, ale też pozostałe grupy zawodowe, jak chociażby pracowników urzędów, sądownictwa, prokuratur, czy szeroko rozumianej kultury.

- Ci pracownicy też są w sytuacji dramatycznej jeśli o wynagrodzenia. My nie możemy pozwolić dzisiaj, aby kosztem pozostałych grup zawodowych jedna grupa otrzymała podwyżki. My rozmawiamy z rządem globalnie. Daliśmy premierowi czas do 28 marca na przedstawienie konkretnych propozycji. Jeśli ich nie będzie, to 4 kwietnia cała "Solidarność" będzie protestowała przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi we wszystkich miastach - dodał.

Zapytany o sprawę bankructwa sklepów z powodu zakazu handlu w niedziele, Piotr Duda powiedział, że to "fake newsy, nieprawdy, półprawdy, kłamstwa i manipulacje".

- Mieliśmy do czynienia z jedną taką manipulacja, na którą złapało się również Biuro Analiz Sejmowych. Pan sklepikarz z Warszawy, któremu obroty spadły o 30 proc. Później powielają to duże gazety, potem do Biura Analiz Sejmowych. To są bzdury - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
gość
3 lata temu
W d.....już mu się przewróciło. PIS będzie się układać z PISem ???? Powinni rozmawiać z ZNP.
rych
3 lata temu
Duda szasta pyskiem a w solidarności obsługa pracuje za grosze.
SSS
3 lata temu
Rozmowy PIS-u z PIS-em. No i co towarzysze. Jaki temat na dzisiejszym plenum? Nauczyciele ? Ha. ha. Niech Broniarz da. Koniec zebrania.
ad
3 lata temu
Duda przestań pieprzyć. Byłem przewodniczącym Solidarności i zrezygnowałem bo widziałem jak się oszukuje pracownika.
Członek NSZZ ...
3 lata temu
Najlepiej by usiadł przy jednym stole z "kacperkiem" i YYYYYYYYYYYYYYY obatele Rychen w Kołobrzegu w Hotelu " Bałtyk" na biesiadzie!!!!!!!!! Wypisuję z tego łajdactwa jakie prezentują panowie o ograniczonych horyzontach umysłowych!!!