Notowania

oświata
21.03.2019 17:00

Strajk nauczycieli. Liceum minister Anny Zalewskiej dołącza do protestu - 91% głosów "za"

Strajk nauczycieli popiera coraz więcej szkół. Do protestu przyłączyli się pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. W przeszłości wicedyrektorką i nauczycielką była tam minister edukacji Anna Zalewska. Za dołączeniem do strajku opowiedziało się aż 91 procent głosujących.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Strajk nauczycieli. Liceum minister Anny Zalewskiej (na zdj.) dołącza do protestu

Strajk nauczycieli. Kolejne szkoły dołączają do protestu

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował na Twitterze, że do ogólnopolskiego strajku nauczycieli dołączy liceum w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Decyzję tą podjęli pracownicy szkoły, którzy w referendum opowiedzieli się za przyłączeniem do akcji. Jak wynika z informacji przekazanej przez szefa ZNP, w głosowaniu wzięło udział 81 procent pracowników, a 91 procent z nich było za przyłączeniem się do strajku.

Minister edukacji Anna Zalewska była w przeszłości wicedyrektorką oraz nauczycielką liceum w Świebodzicach. Pracę zaczęła tam w 1991 roku, z wykształcenia jest polonistką - podaje portal gazeta.pl.

Do strajku dołączy także Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze, w której niegdyś uczyła wiceminister edukacji Marzena Machałek, a także II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, w którym uczyła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda - informuje Polsat News.

Strajk nauczycieli obejmie 90 procent szkół?

Od 5 marca trwa referendum ws. strajku nauczycieli zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Odbywa się ono we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi zakończono etap mediacji bez osiągnięcia porozumienia. ZNP zachęca do udziału w nim wszystkich pracowników oświaty, bez względu na poglądy i przynależność związkową.

Na początku tygodnia Sławomir Broniarz zapowiedział, że jeśli do strajku dojdzie, może w nim wziąć udział nawet 90 procent szkół - podaje gazeta.pl. Główne żądania nauczycieli dotyczą podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o tysiąc złotych.

Jeśli dojdzie do ogólnopolskiego strajku (warunkiem jest co najmniej 50-procentowa frekwencja w referendum ZNP) rozpocznie się on 8 kwietnia i potrwa do odwołania.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2019

rodzicZłożę pozwy cywilne na wszystkich nauczycieli uczestniczących w strajku w szkole mojego syna. Zobaczymy jak się będą bronić swoim nieróbstwem i … Czytaj całość

21-03-2019

GgOzł nierobom

27-03-2019

"JA W TWOIM WIEKUNIE JADŁAM"... tzn NIE STRAJKOWAŁAM

Rozwiń komentarze (3)