Notowania

Strajk nauczycieli. "Minister Anna Zalewska zawsze współpracowała z ZNP"

- Nie było żadnych problemów w kontaktach, nie było jakiejś wrogości - mówi szefowa oddziału ZNP w Świebodzicach, rodzinnym mieście szefowej MEN. - W tym momencie pani Zalewska realizuje program PiS-u, który jest programem kolizyjnym w stosunku do ZNP - dodaje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Anna Zalewska nie pojawiła się na poniedziałkowej konferencji MEN. Wysłała wiceministra Maciej Kopcia.

Krzysztof Janoś, reporter money.pl, odwiedził w poniedziałek rano Świebodzice, rodzinne miasto Anny Zalewskiej. Obecna minister edukacji przez lata pracowała jako nauczycielka. Formalnie wciąż jest tam zresztą zatrudniona.

Zalewską doskonale znają tamtejsi nauczyciele i działacze związkowi, m.in. Urszula Kruczek, przewodniczącą ZNP.

- Chodziła tu do szkoły, jej dzieci chodziły do szkoły w Świebodzicach, pracowała w szkole podstawowej nr 4, później w liceum - mówiła money.pl Kruczek.

Działaczka przyznaje jednocześnie, że od 2 lat nie ma żadnych kontaktów z minister edukacji, ale zaznacza, że ta bywa bardzo często w Świebodzicach. - Ostatnio otwierana była kręgielnia po remoncie i pani minister brała udział w otwarciu tej kręgielni - mówi przedstawicielka ZNP.

Obejrzyj: Beata Szydło zwróciła się do nauczycieli o złagodzenie protestu na czas egzaminów

Wcześniejszą współpracę z minister wspomina pozytywnie. - Bardzo dobrze pracowało mi się z Anną Zalewską, byłam wicedyrektorem w szkole, w której były dzieci pani minister, a później pracowałyśmy na niwie związkowej - podkreśla Urszula Kruczek.

Wskazuje, że jako prezes reprezentowała interesy świebodzickich nauczycieli, a Anna Zalewska była wtedy radną w powiecie świdnickim. - Cały czas współpracowałyśmy. Kiedy starostwo chciało likwidować szkołę specjalną, to wspólnie broniłyśmy tej szkoły. I obroniłyśmy skutecznie, bo szkoła dalej istnieje - podkreśla.

Dziś już tak dobrze nie jest. - Pani Zalewska zawsze współpracowała ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i tutaj nie było żadnych problemów w kontaktach, nie było jakiejś wrogości. W tym momencie pani Zalewska realizuje program PiS-u, który jest programem kolizyjnym w stosunku do ZNP - ocenia szefowa świebodzickiego ZNP.

Jak mówi, minister edukacji "podzieliła związki na lepsze i gorsze, czego wcześniej nie było". - Jako związkowcy zawsze współpracowaliśmy, bo zawsze na sercu leżało nam dobro oświaty - mówi Urszula Kruczek.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek o godz. 8. Rozmowy "ostatniej szansy" nie powstrzymały związkowców przed protestem. Porozumienie z rządem podpisała jedynie nauczycielska "Solidarność", choć część związkowców nie uznało decyzji kierownictwa "S".

Beata Szydło i Elżbieta Rafalska wciąż oferują nauczycielom podwyżki poniżej ich oczekiwań
Strajk nauczycieli 2019. Zarobki nauczycieli od lat daleko za gospodarką. Ani PiS, ani PO tego nie zmieniły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oświata, wiadomości, gospodarka, strajk nauczycieli, anna zalewska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2019

Wiosna ale nie BiedroniaA czy ktoś zna tych co podzielili Polskę za rządów PO?

08-04-2019

ZosiaPunkt widzenia jak widać zależy od punktu siedzenia...

08-04-2019

Twój nickDo szefowej ZNP w Świebodzicach: Dziwi się Pani?! Zdradzę sekret zalewskiej - money talks

Rozwiń komentarze (181)