Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. "Minister Anna Zalewska zawsze współpracowała z ZNP"

181
Podziel się

- Nie było żadnych problemów w kontaktach, nie było jakiejś wrogości - mówi szefowa oddziału ZNP w Świebodzicach, rodzinnym mieście szefowej MEN. - W tym momencie pani Zalewska realizuje program PiS-u, który jest programem kolizyjnym w stosunku do ZNP - dodaje.

Anna Zalewska nie pojawiła się na poniedziałkowej konferencji MEN.  Wysłała wiceministra Maciej Kopcia.
Anna Zalewska nie pojawiła się na poniedziałkowej konferencji MEN. Wysłała wiceministra Maciej Kopcia. (WP.PL)
bDBlmNQR

Krzysztof Janoś, reporter money.pl, odwiedził w poniedziałek rano Świebodzice, rodzinne miasto Anny Zalewskiej. Obecna minister edukacji przez lata pracowała jako nauczycielka. Formalnie wciąż jest tam zresztą zatrudniona.

Zalewską doskonale znają tamtejsi nauczyciele i działacze związkowi, m.in. Urszula Kruczek, przewodniczącą ZNP.

- Chodziła tu do szkoły, jej dzieci chodziły do szkoły w Świebodzicach, pracowała w szkole podstawowej nr 4, później w liceum - mówiła money.pl Kruczek.

bDBlmNQT

Działaczka przyznaje jednocześnie, że od 2 lat nie ma żadnych kontaktów z minister edukacji, ale zaznacza, że ta bywa bardzo często w Świebodzicach. - Ostatnio otwierana była kręgielnia po remoncie i pani minister brała udział w otwarciu tej kręgielni - mówi przedstawicielka ZNP.

Zobacz także: Obejrzyj: Beata Szydło zwróciła się do nauczycieli o złagodzenie protestu na czas egzaminów

Wcześniejszą współpracę z minister wspomina pozytywnie. - Bardzo dobrze pracowało mi się z Anną Zalewską, byłam wicedyrektorem w szkole, w której były dzieci pani minister, a później pracowałyśmy na niwie związkowej - podkreśla Urszula Kruczek.

bDBlmNQZ

Wskazuje, że jako prezes reprezentowała interesy świebodzickich nauczycieli, a Anna Zalewska była wtedy radną w powiecie świdnickim. - Cały czas współpracowałyśmy. Kiedy starostwo chciało likwidować szkołę specjalną, to wspólnie broniłyśmy tej szkoły. I obroniłyśmy skutecznie, bo szkoła dalej istnieje - podkreśla.

Dziś już tak dobrze nie jest. - Pani Zalewska zawsze współpracowała ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i tutaj nie było żadnych problemów w kontaktach, nie było jakiejś wrogości. W tym momencie pani Zalewska realizuje program PiS-u, który jest programem kolizyjnym w stosunku do ZNP - ocenia szefowa świebodzickiego ZNP.

Jak mówi, minister edukacji "podzieliła związki na lepsze i gorsze, czego wcześniej nie było". - Jako związkowcy zawsze współpracowaliśmy, bo zawsze na sercu leżało nam dobro oświaty - mówi Urszula Kruczek.

bDBlmNRa

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek o godz. 8. Rozmowy "ostatniej szansy" nie powstrzymały związkowców przed protestem. Porozumienie z rządem podpisała jedynie nauczycielska "Solidarność", choć część związkowców nie uznało decyzji kierownictwa "S".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBlmNRu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(181)
Zosia
2 lata temu
Punkt widzenia jak widać zależy od punktu siedzenia...
Twój nick
2 lata temu
Do szefowej ZNP w Świebodzicach: Dziwi się Pani?! Zdradzę sekret zalewskiej - money talks
Pracująca
2 lata temu
500+ dla nierobów jest, dla pracujących nie! W naszym kraju lepiej wychodzą ci co nie pracują.
bDBlmNRv
.anna
2 lata temu
Dla kariery wszystko.Popatrzcie na tych baranow: Radziwił lekarz a co wygadywał,Duda prezydent a co podpisuje,Szyszko myśliwy morderca razem z tym Kowalczykiem co do 5 nie potrafi zliczyć.Wstyd .Polacy najlepiej wykształceni w Europie a kto rządzi?
świnie świnio...
2 lata temu
Czy 500+ dla świń i krów to co miesiąc czy kwartał bo nie dosłyszałem panie Łaskawy
...
Następna strona