Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Spotkanie ostatniej szansy w niedzielę

830
Podziel się

Będzie jeszcze jedna szansa na uniknięcie chaosu w szkołach. Spotkanie nauczycieli z przedstawicielami rządu odbędzie się w niedzielę o 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Zapowiedziała to szefowa Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias.

To minister pracy Elżbieta Rafalska miała zaproponować niedzielne spotkanie nauczycieli z rządem.
To minister pracy Elżbieta Rafalska miała zaproponować niedzielne spotkanie nauczycieli z rządem. (PAP, Tomasz Gzell)
bEhbZpcR

Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego, zapewniła, że Związek jest przygotowany i weźmie udział w spotkaniu.

- Wierzymy, ze dojdzie do przełomu. Pamiętajmy, że od tego spotkania do pierwszego dzwonka minie zaledwie kilkanaście godzin – powiedziała Kaszulanis w TVN24.

Zdradziła, że to minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poprosiła Dorotę Gardias o spotkanie.

bEhbZpcT
Zobacz także: Strajk nauczycieli. Jakie dni wolne przysługują pracującemu rodzicowi

- Mamy nadzieję, ze będziemy rozmawiać o problemach,a nie antynauczycielskim pakiecie, który poznaliśmy w piątek na konferencji prasowej – powiedziała. Przypomniała, że ZNP "zrobił dwa ukłony negocjacyjne" wobec rządu i liczy na to, że i ten będzie skłonny do kompromisu.

bEhbZpcZ

Jeśli uda się wypracować porozumienie, strajku uda się uniknąć. Magdalena Kaszulanis nie chciała jednak spekulować na temat tego, czym skończy się niedzielne spotkanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhbZpdu
KOMENTARZE
(830)
Sasinka
2 lata temu
Wolne wakacje, ferie, święta, weekendy, każde popołudnie i wieczór, dzień nauczyciela...praca po 4h dziennie i nieopodatkowane korepetycje dzień w dzień. Jakie podwyżki?
Zosienka
2 lata temu
Nie rozumiem , skoro strajkuja i co robią w szkole , siedzą piją kawkę i plotkuja. Jakim prawem pracodawca pozwala ze szkoły robić pub czy kafejke , wooon ze szkoły To niedopuszczalne . Szkoła to miejsce pracy dla nauczycieli A nie miejsce schadzek.
Jan
2 lata temu
Boże nigdy w życiu nie dostanę 1000 zł podwyżki A pracuje już ponad 25 lat po 40 godz tygodniowo , zarabiam 2,600 . I co gdzie moja godność
bEhbZpdv
Irena
2 lata temu
pertraktacje z "mądrą" Szydło wyszły jak widać bokiem.W ZNP są ludzie mądrzy i wiedzą o co walczą, więc do rozmów rząd powinien się należycie przygotować, bo to nie rozmowa na temat 500+ od krowy.
Jan
2 lata temu
Deweloper zrozumiał, że przegrywają już wszędzie!!!
...
Następna strona