Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Studenci pod broń. Legia Akademicka rekrutuje

9
Podziel się

Uczelnie, na których mają się odbyć szkolenia wojskowe dla ochotników, już mogą zgłaszać się do programu "Legia Akademicka". Przeszkolonych może zostać 5 tys. studentów.

 Po ćwiczeniach na poligonie, poznaniu zasad taktyki i szkoleniu strzeleckim studenci przejdą szkolenie podoficerskie w zakresie dowodzenia drużyną  piechoty w walce
Po ćwiczeniach na poligonie, poznaniu zasad taktyki i szkoleniu strzeleckim studenci przejdą szkolenie podoficerskie w zakresie dowodzenia drużyną piechoty w walce (Pixabay.com)
bDKkyyid

Żaków czeka 30 godzin weekendowych zajęć teoretycznych na uczelni, która podpisze porozumienie z Ministerstwem Nauki w ramach programu "Legia Akademicka" Po zaliczeniu 4 bloków tematycznych student otrzyma kartę powołania na ćwiczenia terenowe – przypomina "Rzeczpospolita".

Ćwiczenia wojskowe odbędą się w ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP podczas wakacji. Po ćwiczeniach na poligonie, poznaniu zasad taktyki i szkoleniu strzeleckim studenci przejdą szkolenie podoficerskie w zakresie dowodzenia drużyną piechoty w walce.

bDKkyyif

Na koniec żaków w kamaszach czeka jeszcze przysięga wojskowa i egzamin na pierwszy stopień podoficerski. Jak sprawdził dziennik, za każdy dzień na poligonie student otrzyma 92,20 zł żołdu. Po 42 dniach szkolenia wypłata sięgnie 3,8 tys. zł.

Zobacz także: Patrioty i Caracale dla Polski. Dobry wybór?

W tym roku na szkolenia wojskowe zgłosić się może nawet 5 tys. żaków – szacuje Ministerstwo Nauki.

bDKkyyil

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl

bDKkyyiG
KOMENTARZE
(9)
niktus
2 lata temu
W głowach się poprzewraca od takiej sumy! Pamiętam czasy, gdy niecałe 90 zł. żołdu dawali w ZSW miesięcznie i musiało na wszystko wystarczyć.
Kryslc
2 lata temu
Nie po to się idzie na studia aby iść w kamasze. Chyba że już wszystko stoi u nas na głowie. W LO są klasy mundurowe to i student może być partyzantem.
Tradycja
2 lata temu
W Krakowie Wisle przejęła policja , teraz Legie wojsko , czyli wszystko po staremu będzie
bDKkyyiH
Towarzysz Wie...
2 lata temu
Studenci do nauki, literaci do pióra, syjoniści do Syjamu!
Ufff
2 lata temu
Myślałem ze to CWKS rekrutuje