Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najwięcej szefów jest pod SGH, ale opłaca się też studiować na uczelniach technicznych

2
Podziel się

To warszawska Szkoła Główna Handlowa jest największą "kuźnią prezesów", wynika z najnowszego badania. Na podium znalazła się też Politechnika Warszawska oraz krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza.

SGH po raz pierwszy znalazła się sama na pierwszym miejscu
SGH po raz pierwszy znalazła się sama na pierwszym miejscu (PAP, Radek Pietruszka)
bDAaMkmt

"Rzeczpospolita" przeanalizowała życiorysy 540 prezesów największych polskich firm. Wychodzi na to, że najwięcej z nich, bo aż 7,5 proc., ukończyło SGH. Sporo szefów jest też po Politechnice Warszawskiej oraz po AGH. Na kolejnych miejscach znalazły się takie uczelnie, jak Uniwersytet Warszawski, Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Politechnika Wrocławska.

Z analizy "Rz" wynika też, że najczęściej prezesi mają wykształcenie techniczne - tak jest w przypadku szefów aż 39 proc. firm. Niecałe 25 proc. prezesów skończyło kierunki ekonomiczne a tylko 23,8 proc. - uniwersyteckie.

Zobacz także: Najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce. Zobacz wideo:
bDAaMkmv

Dziennik zauważa również, że polski menedżer na wysokim stanowisku zwykle ma też ukończone specjalne kursy czy dodatkowe studia z zakresu zarządzania.

SGH po raz pierwszy samodzielnie znalazła się na szczycie zestawienia. Wcześniej współdzieliła pierwsze miejsce z Politechniką Warszawską.

bDAaMkmB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAaMkmW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
blad
2 lata temu
jak można zrobić błąd w nagłówku artykułu ?
Leoś
2 lata temu
SGH - kuźnia dr "CH"abilitowanych jak Marek Chrzanowski i prezesów dobrej zmiany. Najpierw służyli koministom, a teraz kaczystom. Habiltacje po SHG powinny być zaznaczane gwiazdką.