Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Styczeń miesiącem zaskoczeń w Comarchu. Rezygnacja wiceprezesa i upłynnienie akcji za 66,5 mln zł

5
Podziel się:

Wiele zmian w Comarchu: Elżbieta Filipiak, szefowa rady nadzorczej i żona prezesa sprzedała należące do niej akcje za 66,5 mln zł. Kilka dni później rezygnację złożył wiceprezes odpowiadający za kluczowy segment biznesu.

Janusz Filipiak zapewnił, że sprzedaż pakietu akcji przez jego żonę nie oznacza nic niebezpiecznego dla firmy
Janusz Filipiak zapewnił, że sprzedaż pakietu akcji przez jego żonę nie oznacza nic niebezpiecznego dla firmy (East News, JAN GRACZYNSKI/East News)

W piątek 24 stycznia niespodziewanie pojawiła się informacja o dużej transakcji, której przedmiotem były akcje spółki. Właściciela zmieniło 336 tys. walorów o łącznej wartości 66,53 mln zł, czyli po 198 zł za sztukę, co oznacza niespełna 2-procentowe dyskonto wobec kursu zamknięcia. Jak się później okazało, część swojego pakietu postanowiła upłynnić Elżbieta Filipiak, szefowa rady nadzorczej Comarchu, a prywatnie żona prezesa i założyciela spółki Janusza Filipiaka – przypomina "Puls Biznesu".

Głos w sprawie zabrał Janusz Filipiak. Wyjaśnił, że sprzedaży akcji nie należy odczytywać jako zły sygnał, bo jego żona potrzebowała pieniędzy na realizację innych przedsięwzięć biznesowych, w które jest zaangażowana.

Prezes jest obecnie największym akcjonariuszem Comarchu. Ma blisko 2 mln akcji, które stanowią 24,55 proc. w kapitale zakładowym i uprawniają do 36,82 proc. ogólnej liczby głosów. Razem z żoną kontroluje więc blisko 65 proc. głosów.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Po raz drugi w krótkim czasie Comarch zaskoczył akcjonariuszy w środę, gdy spółka poinformowała o odejściu Marcina Dąbrowskiego, wiceprezesa odpowiedzialnego za sektor telekomunikacji, mediów i IT. Złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym.

Wprawdzie spółka zapewniła, że "to standardowa zmiana w zarządzie, nie ma tu żadnego drugiego dna", ale "Puls Biznesu" zauważa, że poprzednie zmiany w zarządzie Comarchu miały jednak zupełnie inną dynamikę. Na przykład w 2015 r. dwóch wiceprezesów złożyło rezygnację 8 kwietnia ze skutkiem na koniec miesiąca, a spółka od razu podała, kto przejmie ich obowiązki. Kto zastąpi Marcina Dąbrowskiego, Comarch do tej pory nie poinformował. Prawdopodobnie nowy wiceprezes formalnie pojawi się w czerwcu, przy okazji zwyczajnego walnego zgromadzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Domi
3 lata temu
I bardzo dobrze trzeba wiać z tego tonącego okrętu 😂 brawo pis
Insider
3 lata temu
Wymiana VP to pozytywna wiadomość! Część, za którą odpowiadał jest w poważnym kryzysie po stracie kilku kluczowych klientów. Powodem słaba organizacja i jakość.
logiczny
3 lata temu
Koniunktura topnieje to i akcje upłynniają;)
New ppp
3 lata temu
Prawo Filipiaka przestało działać.
Ech
3 lata temu
Ile z tego ma pokrycie w pln, a ile to puste liczby?