Sylwia Spurek opuszcza Wiosnę. "To nie jest ta Wiosna"

Sylwia Spurek poinformowała, że opuszcza Wiosnę - ugrupowanie Roberta Biedronia. - To nie jest ta Wiosna, do której wstępowałam - napisała europosłanka.

Sylwia Spurek poinformowała, że odchodzi z Wiosny.
Źródło zdjęć: © agecja forum | Agencja Forum

Sylwia Spurek zapowiedziała, że w Parlamencie Europejskim będzie niezależną posłanką Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów.

Była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich pożegnała się z ugrupowaniem Roberta Biedronia na Twitterze. - To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. Jest tam wiele osób, które cenię i liczę na współpracę z nimi - napisała.

Sylwia Spurek weszła do PE jako jedna z trzech przedstawicieli Wiosny. Ugrupowanie Biedronia zadebiutowało w kampanii do europarlamentu i uzyskało nieco ponad 6 proc. głosów. Na Spurek w okręgu wielkopolskim głosowało ponad 55 tys. wyborców.

Zobacz: PKP - Wymiana taboru

Opórcz niej, mandaty zdobyli wówczas: Robert Biedroń (z Warszawy) oraz Łukasz Kohut (ze Śląska).

Sylwia Spurek zrezygnowała ze stanowisko zastępczyni RPO, by wstąpić do wiosny. W biurze RPO odpowiadała za kwestie równego traktowania. Specjalizuje się w takich tematach, jak przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, przeciwdziałanie dyskryminacji, dostęp do informacji publicznej, lobbing i rzecznictwo interesów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie