Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
MKS
|

Syn Beaty Szydło pracuje w firmie, której wspólnikiem jest Daniel Obajtek

72
Podziel się:

Jak ustaliło OKO.press, syn byłej premier Beaty Szydło jest pracownikiem firmy ERG Bieruń Folie, której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka. Jest przedstawicielem handlowym odpowiadającym za dystrybucję worków foliowych.

Syn Beaty Szydło pracuje w firmie, której wspólnikiem jest Daniel Obajtek
Beata Szydło nie ustosunkowała się do pytania, czy pomogła synowi dostać prace w firmie, której wspólnikiem jest Daniel Obajtek. Potwierdził to pełnomocnik Obajtka (Getty Images)
bECyUiRN

O tym, że syn byłej premier beaty Szydło zatrudniony jest w spółce powiązanej z Danielem Obajtkiem, dziennikarze OKO.press dowiedzieli się od czytelnika. Zadzwonili do firmy ERG Bieruń i poprosili o połączenie z Tymoteuszem Szydło. Pracownica sekretariatu firmy odpowiedziała, że aktualnie przebywa on na urlopie.

Dalej dziennikarze zapytali, czy wobec tego można "złapać" go, dzwoniąc pod numer podany na stronie firmy, gdzie przy imieniu Tymoteusz widniało inne nazwisko. W tym momencie sekretarka nabrała podejrzeń i zaczęła zapewniać, że syn byłej premier nie pracuje w ERG Bieruń Folie i że rozmowa od początku dotyczyła innego pana Tymoteusza, którego nazwisko znajduje się na stronie internetowej.

Dziennikarze zadzwonili pod podany na stronie numer i zapytali, czy rozmawiają z Tymoteuszem Szydło, obecnie Tymoteuszem X. Rozmówca odmówił dalszej rozmowy.

bECyUiRP

Dziennikarze OKO.press napisali mail do Beaty Szydło. Zapytali, czy jej syn faktycznie pracuje w spółce ERG Bieruń, której udziałowcem jest Daniel Obajtek, czy miała ona jakikolwiek wpływ na zatrudnienie i dlaczego jej syn podjął pracę akurat w spółce, której udziałowcem jest p. Daniel Obajtek?

Zanim przyszła odpowiedź, z redakcją skontaktował się mecenas Maciej Zaborowski, który reprezentuje Daniela Obajtka. Potwierdził, że Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko i poprosił w jego imieniu o nieujawnianie jego nowego nazwiska. Przyznał również, że syn byłej premier pracuje w ERG Bieruń.

Wyjaśnił, że po odejściu ze stanu duchownego seminarium Tymoteusz poprosił swoją mamę o pomoc w znalezieniu pracy. Beata Szydło zwróciła się z tą sprawą do kilku znajomych osób, m.in. Daniela Obajtka. Nie chciała szukać dla niego pracy w spółkach Skarbu Państwa, ale w sektorze prywatnym, relacjonował mecenas.

Na prośbę o pomoc w znalezieniu zatrudnienia zareagował Daniel Obajtek. Umowa o pracę z Tymoteuszem Szydło została zawarta w październiku 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECyUiSq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(72)
brocha
5 miesięcy temu
Oj ! Im się to przecież należy !!!!
powiatowa
5 miesięcy temu
Jak to ręka rękę myje !!!! A wystarczy tylko NIE kraść !
cido
5 miesięcy temu
Przedstwieciel handlowy od worków foliowych !, hmmm, to faktycznie fucha stulecia. Afera na trzy fajery, trochę śmieszny ten który tą AFERĘ wyłowił.
bECyUiSr
szok
6 miesięcy temu
Sitwa.
wee
6 miesięcy temu
podobno prawie zerowe bezrobocie w kraju a synek nie może znaleźć pracy i musi prosić mamę żeby szukała synkowi pracy wśród polityków
...
Następna strona