Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZ
|

Syn posła prezesem Inova. Sasin: "Nie będziemy tolerować nepotyzmu"

761
Podziel się

Jak informowaliśmy w money.pl, Nikodem Matusiak, syn posła PiS Grzegorza Matusiaka, został prezesem spółki Inova z grupy KGHM. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że decyzja będzie korygowana.

Syn posła prezesem Inova. Sasin: "Nie będziemy tolerować nepotyzmu"
Jacek Sasin zapowiada zmianę decyzji w sprawie prezesa Inova. (Flickr, Prawo i Sprawiedliwość Flickr)
bDoRFMjp

O nowej posadzie Nikodema Matusiaka jako pierwszy poinformował money.pl.

Matusiak, który robił wcześniej błyskawiczną karierę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, został w lipcu prezesem spółki Inova w grupie KGHM.

"To nie była decyzja, która była podejmowana w ministerstwie, dowiedziałem się o niej z mediów, nie chciałbym, żeby takie sytuacje miały miejsce - powiedział Jacek Sasin na antenie RMF FM. "To jest niedobra praktyka".

bDoRFMjr
Zobacz także: Czy kopalnie będą likwidowane? Wiceminister kluczy

Sasin zapowiedział, że decyzja o powołaniu Matusiaka na prezesa spółki będzie korygowana, a resort "nie będzie tolerować nepotyzmu".

"Nie ma miejsca na tego typu działania. Jeśli nawet się tego typu sytuacje zdarzają, to będą korygowane" - powiedział Sasin.

bDoRFMjx

Matusiak junior ma 34 lata – to rocznik 1986. Na stronie Inovy ma bogaty opis swojego dorobku. Po opisaniu go jako "cenionego eksperta" następuje lista stanowisk, jakie pełnił – pełnomocnik zarządu JSW, dyrektor w JSW, project manager w OKD (czeskiej spółce górniczej). Jego profil w serwisie LinkedIn zdradza nieco więcej – na każdym z ostatnich 9 stanowisk pracował co najwyżej rok.

Poprzednio był pełnomocnikiem zarządu ds. organizacji i rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. To stanowisko wzbudziło sporo kontrowersji. - Z tego, co wiem, jedynym projektem, jaki mu podlegał, było przestawienie się firmy z papierowych bonów dla pracowników na elektroniczne karty – mówi w rozmowie z money.pl jeden z menedżerów JSW.

bDoRFMjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(761)
Bmw
3 miesiące temu
Oczywiście ewentualnie zostanie wiceprezesem banku... tam są wyższe zarobki
Stoa
3 miesiące temu
Sasin, a pociotków Jarozbawa (różnych Tomaszewskich i innych podobnych) też będziesz pozbawiał posad??? Obawiam się, że to się dla ciebie źle skończy.
lilka
3 miesiące temu
rok pracy, odprawa. Rok pracy, odprawa idt. I tak 9 lat. W taki prosty sposób nas się okrada. W świetle prawa. Cyrk, komedia i żenada.
bDoRFMjT
aaa
3 miesiące temu
To bierzcie się za WSZYSTKICH wujków, stryjków, synów, córki, współmałżonków itd. Przecież to trwa od 5 lat! To jest tylko mydlenie oczu. przecie tych pociotków siedzą setki albo i tysiące!
Druh Boruch
3 miesiące temu
A odprawę weźmie ? Ile ona wyniesie ?
...
Następna strona