Notowania

Syn Solorza rezygnuje z szefowania Polsatowi. Jest następca

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu przyjęła rezygnację ze stanowiska dotychczasowego prezesa. Tobiasa Solorza zastąpi Mirosław Błaszczyk, obecny prezes Telewizji Polsat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Zygmunt Solorz-Żak wraz z synem Tobiasem, który zrezygnował z szefowania zarządowi Cyfrowego Polsatu. (Fot: Stach Leszczyński)

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat informuje w oficjalnym komunikacie, że na posiedzeniu rady nadzorczej 17 stycznia Tobias Solorz złożył rezygnację z funkcji prezesa. Nie oznacza to jednak, że firma zostaje bez szefa. Rezygnacja zakłada, że Solorz będzie kierować zarządem do końca marca.

Jednocześnie rada nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu następcy. Będzie nim Mirosław Błaszczyk. Przejmie stery Cyfrowego Polsatu od kwietnia. Nie jest to nowa twarz. Obecnie zarządza władzami Telewizji Polsat, a więc podmiotu zależnego od Cyfrowego Polsatu.

Mirosław Błaszczyk, następca Tobiasa Solorza, Telewizją Polsat zarządza od 2007 roku. Pełni również funkcje prezesa spółek Lemon Records i Eska TV. Jest też członkiem Rady Fundacji Polsat oraz piastuje funkcję członka rady nadzorczej Muzo FM. Wcześniej sprawował funkcje członka rad nadzorczych m.in. w spółkach Plus Bank i Elektrim. Ukończył studia na Wydziale Germanistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wciąż niewielu Polaków w zarządach globalnych firm

Zmiana na czele Cyforwego Polsatu jest sporym zaskoczeniem, choć trzęsienia ziemi na akcjach Cyfrowego Polsatu notowanego na giełdzie w Warszawie nie ma. Informacja na rynku pojawiła się około 14:00. Od tamtego czasu kurs idzie w dół, ale skala przeceny nie jest duża.

Tobias Solorz na czele Cyfrowego Polsatu był od grudnia 2015 roku. Do zarządu społki trafił rok wcześniej i w tym czasie był wiceprezesem. Od listopada 2011 roku zasiadał w zarządzie spółki zależnej - Polkomtel, gdzie od lutego 2014 był prezesem.

Solorz posiada doświadczenie zawodowe w branży telekomunikacyjnej, finansowej i w kontrolingu. Karierę zawodową rozpoczął w 2003 roku w Telewizji Polsat. W latach 2007-2008 był menedżerem ds. promocji. W latach 2008-2010 pełnił funkcję członka zarządu Sferii, gdzie do marca 2011 roku pełnił również funkcję dyrektora ds. marketingu, reklamy, sprzedaży i operacji. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego.

Rezygnacja Tobiasa Solorza nie zmienia faktu, że ciągle głównym właścicielem Cyfrowego Polsatu jest jego ojciec Zygmunt Solorz-Żak. Do niego należy 57 proc. udziałów wartych obecnie około 8,5 mld zł. Na liście najbogatszych Polaków Forbes'a z majątkiem na poziomie blisko 10 mld zł zajmuje 3 miejsce. Wyprzedza go tylko Michał Sołowow i rodzeństwo Kulczyków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2019

n,m,m,po prostu pis juz sie rozgoscil w polsacie slychac po informacjach,niech spadaja

17-01-2019

ogladaczPolsat to największy szajs ze wszystkich stacji opiera sie na niekończących sie powtórkach od rana do wieczora i tak w kazdy dzień- kupiłem to … Czytaj całość

17-01-2019

albertjak coś to ja mogę zostać prezesem

Rozwiń komentarze (237)