Notowania

Synthos wśród nominowanych w kategorii „Firma Roku”

Grupa Synthos została nominowana w kategorii "Firma Roku" Nagrody Money.pl. To jeden z głównych producentów surowców chemicznych w Polsce. Firma ma wieloletnią tradycję, ale stawia na nowoczesne technologie.

Podziel się
(Materiały prasowe)
Zakład chemiczny firmy Synthos. (Fot: Synthos)

Spółka Synthos należy do największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Jest też pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz największym w Europie producentem polistyrenu do spieniania.

Synthos powstała już w 1945 r. Trzy lata później z fabryki wyszły pierwsze produkty chemiczne. Blisko sześć dekad od powstania – 20 grudnia 2004 r. (jeszcze jako Dwory S.A.) spółka zadebiutowała na GPW, by w 2012 r. awansować do indeksu WIG20. Pobyt na głównym rynku GPW trwał do stycznia 2018 r.

Nazwę Synthos firma przyjęła w październiku 2007 r. Wywodzi się ona z połączenia słów o etymologii greckiej: synthesis (łączyć) i orthos (właściwy, odpowiedni).

Misją grupy jest wytwarzanie i dostarczanie klientom produktów chemicznych i rozwiązań do dalszego przetwórstwa, sprzyjających ich rozwojowi. Przedmiotem jej działania jest synteza chemiczna.

Firma wspiera walkę ze smogiem. W marcu 2019 r. zarząd spółki podjął decyzję o przekazaniu ponad miliona złotych na ten cel. Dofinansowane zostanie miasto Oświęcim – kwotą 600 tys. zł oraz gmina Oświęcim – kwotą 500 tys. zł. Pieniądze – poprzez samorządy - trafią do mieszkańców, którzy dzięki tym środkom będą mogli wymienić urządzenia grzewcze.

Synthos to globalna spółka. W Polsce zarządza zakładami produkcyjnymi w Oświęcimiu i Nowej Sarzynie, za granicą w Kralupach (Czechy), Ribécourt i Wingles (Francja) oraz w Bredzie (Holandia).

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl 22 maja , która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego w dniach 21-22.05.2019 w Krakowie!

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące