Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Sytuacja na Ukrainie. Ostra krytyka podejścia Niemiec do Rosji

12
Podziel się:

Kirył Tkaczenko w artykule opublikowanym we "Frankfurter Allgemeine Zeitung" krytykuje podejście Niemców do rosyjskich działań. Ukraiński historyk i publicysta przywołuje sytuacje sprzed rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 roku i pisze, że obecna sytuacja bardzo ją przypomina. Tkaczenko uważa, że sankcje nie wpływają na decyzje Władimir Putina.

Sytuacja na Ukrainie. Ostra krytyka podejścia Niemiec do Rosji
Ukraiński publicysta krytykuje podejście Niemców do Rosji (Adobe Stock, "Christin Knospe ck-photos.de")

Ukraiński publicysta i historyk Kirył Tkaczenko na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" skrytykował podejście niemieckich polityków do Rosji. Ukraiński autor przypomina, że obecność wojsk rosyjskich przy ukraińskiej granicy przypomina sytuację z 2014 roku.

Niemcy blokują dostawę 90 karabinów

Tkaczenko przypomina, że Niemcy od miesięcy blokują dostawę 90 karabinów snajperskich dla ukraińskiej armii.

"Właściwie powinno być oczywiste, że forsowana głównie przez Niemcy polityka ustępstw wobec Rosji zakończyła się wielkim fiaskiem, że dostawy rosyjskiego gazu są wykorzystywane jako środek nacisku politycznego, a w najgorszym razie armia ukraińska będzie zmuszona samotnie zmierzyć się ze znacznie lepszym przeciwnikiem" – pisze w "FAZ" Ukraiński historyk i publicysta.

Zobacz także: Górnicy pójdą z rolnikami? Szykuje się "oblężenie Warszawy"

"Nikt nie będzie walczył za Ukrainę"

W "FAZ" Tkaczenko zwraca uwagę na to, że Ukraina nie jest członkiem NATO i UE dlatego też w przypadku agresji Rosjan, nikt nie pójdzie za nią walczyć.

Ukraiński publicysta przypomina, że jak dotąd Rosja nie ucierpiała z powodu zachodnich sankcji, miały one raczej symboliczny charakter, a ich znaczenie zostało zniwelowane przez realizację projektów typu Nord Stream 2.

Choć zdaniem autora tekstu opublikowanego w niemieckiej gazecie w Niemczech i tak poczyniono postępy w porównaniu z 2014 rokiem. W nowej koalicji znaleźli się Zieloni, którzy mają do Kremla znacznie bardziej krytyczne podejście, niż była kanclerz Angela Merkel czy SPD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
Zbignieww2
5 miesięcy temu
Polska powinna nawiązać kontakt bezpośredni z Rosją i nie oglądając się na USA.Tak jak to robią Niemcy nad naszymi głowami.Dla USA jesteśmy potrzebni do robienia przysłowiego robienia smrodu Rosji.Tak jak w 1939roku nikt w obronie Polski nie kiwnie palcem!!!
Mundurowy
5 miesięcy temu
A cała sytuacja na świecie przypomina lata 30 XX wieku... czyżby historia zataczała koło...? Oby nie!!!!
Adw
5 miesięcy temu
Co by nie mówili Rosjanie o przyjaźni słowiańskiej to i tak z innych narodowości chcą zrobić swoich niewolników. Taki maja klimat.
Red is bed
5 miesięcy temu
Ukry zawsze ryły pod Polską w historii i obecnie, nie zapomnimy 300 000 pomordowanych na kresach!!!
Cóż
5 miesięcy temu
Niech biorą pieniążki i przyjeżdżają do Polszy. Tak się zarabia na wojnie