Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Szczepienia na koronawirusa. Rząd oficjalnie zmienia zasady

219
Podziel się

Rząd już oficjalnie podał, kto może się zaszczepić na koronawirusa w pierwszej kolejności. W Dzienniku Ustaw właśnie opublikowano zmienione przepisy.

Szczepienia na koronawirusa. Rząd oficjalnie zmienia zasady
Przewlekle chorzy będą jednak szczepieni przed prokuratorami (PAP, Wojtek Jargiło)
bDIEBSut

Osoby urodzone po 1961 r., które są dializowane, mają nowotwór, są w trakcie przewlekłej wentylacji mechanicznej lub po przeszczepieniu - przedstawiciele tej grupy znajdą się w pierwszej grupie do szczepienia na COVID-19. Odpowiednia nowelizacja już została opublikowana w Dzienniku Ustaw i już weszła w życie.

Rząd już wcześniej zapowiadał, że w ramach pierwszej grupy będą mogły się zaczepić niektóre osoby poniżej 60. roku życia - o ile przewlekle chorują.

bDIEBSuv

Zgodnie z nowelizacją, w pierwszym etapie mogą się szczepić także pacjenci hospicjów domowych oraz placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

Zobacz także: Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Grupę pierwszą rozszerzono też o pedagogów z regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych.

bDIEBSuB

W nowelizacji obostrzeń epidemicznych znalazły się nie tylko wytyczne dotyczące szczepionek. Zwolniono też zawodników kadry narodowej z kwarantanny po powrocie do Polski. Warunkiem jest jednak negatywny wynik testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy.

Rząd wyjaśnia, że są to zmiany podyktowane zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIEBSuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(219)
Zeb
miesiąc temu
Haos, haos brak organizacji, planowania i nadzoru nad niby narodowym programem szczepień. Nie chcę myśleć co się dzieje z finansami państwa.
jr4ym
miesiąc temu
NIe badano szczepionki na osobach z chorobami przewlekłymi ale wyłącznie przebadano wpływ szczepionki na osoby zdrowe. Brak logiki i odpowiedzialności.
Prognostka
miesiąc temu
Nie traćmy nadziei. PiSowianie wymra jak Denisowianie. Tyle, że szybciej.
bDIEBSuX
rety
miesiąc temu
mam 60+ pierwszy raz słyszę o szczepionce która szczepi się chorych ,zawsze warunkiem szczepienia był żeby być zdrowym to nie lek tylko wręcz przeciwnie ,ma pobudzić organizm do obrony ,organizmy chorych już są w trakcie walki z chorobami ,na dodatkową nie maja sił
Joanna K.
miesiąc temu
Właśnie uprzejmie informuję rząd i kogotamtrzeba, że odstąpię darmo moją porcję tego czegoś, co szczepionką na pewno nie jest.
...
Następna strona