Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Szczepienia na koronawirusa. Rząd oficjalnie zmienia zasady

220
Podziel się:

Rząd już oficjalnie podał, kto może się zaszczepić na koronawirusa w pierwszej kolejności. W Dzienniku Ustaw właśnie opublikowano zmienione przepisy.

Szczepienia na koronawirusa. Rząd oficjalnie zmienia zasady
Przewlekle chorzy będą jednak szczepieni przed prokuratorami (PAP, Wojtek Jargiło)

Osoby urodzone po 1961 r., które są dializowane, mają nowotwór, są w trakcie przewlekłej wentylacji mechanicznej lub po przeszczepieniu - przedstawiciele tej grupy znajdą się w pierwszej grupie do szczepienia na COVID-19. Odpowiednia nowelizacja już została opublikowana w Dzienniku Ustaw i już weszła w życie.

Rząd już wcześniej zapowiadał, że w ramach pierwszej grupy będą mogły się zaczepić niektóre osoby poniżej 60. roku życia - o ile przewlekle chorują.

Zgodnie z nowelizacją, w pierwszym etapie mogą się szczepić także pacjenci hospicjów domowych oraz placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

Zobacz także: Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Grupę pierwszą rozszerzono też o pedagogów z regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych.

W nowelizacji obostrzeń epidemicznych znalazły się nie tylko wytyczne dotyczące szczepionek. Zwolniono też zawodników kadry narodowej z kwarantanny po powrocie do Polski. Warunkiem jest jednak negatywny wynik testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy.

Rząd wyjaśnia, że są to zmiany podyktowane zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(220)
Rodzice
rok temu
Witam Szukam pomocy dla Synka który mając 2 latka po szczepionce zachorował na raka krwi - białaczkę. Aktualnie chemioterapią leczymy wznowę raka, łącznie to już 6 lat nieustającej walki z nowotworem. Tak długotrwała i bardzo agresywna chemioterapia wyniszczyła i osłabiła znacznie organizm Syna, uszkadzając liczne organy wewnętrzne głównie serce, wątrobę, nerki i oba jąderka, które musiały zostać amputowane... Prócz dużych kosztów leczenia czekają Synka jeszcze dwie operacje nierefundowane przez NFZ oraz skomplikowana i kosztowna terapia steroidowa. Łącznie jest to około 80-90 tysięcy złotych, których w tej trudnej sytuacji nie posiadamy i nie jesteśmy w stanie samodzielnie ich zebrać. Jeśli ktoś może wspomóc Synka w tym ciężkim leczeniu i dać mu szansę na chociaż częściowy powrót do zdrowia to będziemy za to bardzo wdzięczni. Poniższa zbiórka została zweryfikowana dostarczonymi dokumentami medycznymi poświadczającymi prawdziwość wszelkich informacji w niej zawartych. Jeśli byłaby możliwość jej udostępnienia to również w imieniu Damianka będziemy wdzięczny. https://zrzutka.pl/ccubzh
komentujący
rok temu
Prokuratorzy i pracownicy skarbówek mieli być pierwotnie szczepieni przed przewlekle chorymi? Czy to są jacyś nadludzie, pierwsi obywatele Polski? Dobrze, że zostało to zmienione ale jak to przeczytałem to poczułem taki niesmak jak mało kiedy...
KALEKA
rok temu
Dlaczego seniorzy w wieku 70 - 79 lat z chorobami przewlekłymi (Mam cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i kilka innych chorób z listy oraz 76 lat i inwalidztwo) nie są uwzględnieni w kolejce - młodsi tak. W tym wieku każdy rok jest ważny. Panie Ministrze gdzie są Pana obietnice, że w kolejce będzie uwzględniany wiek i choroby przewlekłe? Znowu kto zdrowszy i silniejszy tym pierwszy na liście kolejki. Brawo, ci przeżyją, a pozostali już swoje przeczyli
Loka
rok temu
Nie zaszczepili służby zdrowia, rzucili się na szczepienia 80-o latków.Nie zaszczepili 80-o latków, rzucili się na szczepienia 70-o latków. Nie zaszczepią 70-o latków, rzucą się na szczepienie następnych itd. W efekcie żadna grupa nie zostanie zaszczepiona w całości, tylko po łebkach. A wiem to stąd, że moja 81-o letnia mama miała wyznaczony termin szczepienia i dzień wcześniej dowiedziała się, że nic z tego i nie wiadomo kiedy, o ile w ogóle. Tak to wygląda.
adam
rok temu
Żadna z dostępnych "szczepionek" nie jest przebadana na interakcję z innymi lekami! Na razie tylko wiadomo,że starsze osoby , po podaniu szczepionki padają jak muchy. Kogo to jednak obchodzi. Przecież dzięki temu nie będzie trzeba płacić im emerytur. W Norwegi niedługo będą musieli zamknąć domy spokojnej starości, bo zabraknie tych, którzy tam mieszkali
...
Następna strona