Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Czas na szczepienia przeciw COVID-19 się kończy. Rząd zapowiada nagrody finansowe dla gmin

17
Podziel się:

Michał Dworczyk zapowiedział uruchomienie kolejnego programu promocji szczepień. Rząd sypnie pieniędzmi dla gmin. 1 mln zł, 500 tys. zł i 250 tys. zł dla pierwszych trzech.

Czas na szczepienia przeciw COVID-19 się kończy. Rząd zapowiada nagrody finansowe dla gmin
Warszawa, 30.07.2021. Koronawirus w Polsce. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej w Warszawie, 3 (amb) PAP/Paweł Supernak (PAP, PAP/Paweł Supernak)
bEDFFjHF

- Uruchamiamy dwa nowe programy: mobilne punkty szczepień organizowane przez urzędy wojewódzkie oraz program "Rosnąca odporność" dla gmin, z najwyższym poziomem zaszczepionych - zapowiedział z szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak uściślił, pierwsze trzy gminy w każdym poziomie ziemskim, które uzyskają największy wskaźnik szczepień, mają otrzymać odpowiednio: 1 mln zł, 500 tys. zł i 250 tys. zł.

Zobacz także: Sputnik V w Polsce? Dr Cessak ujawnia, co ze szczepionką z Rosji
bEDFFjHH

Konkursy dla gmin zorganizowane przez rząd, to jeden ze sposobów na zachęcenie i zmobilizowanie Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Nagrody mogą być przeznaczone na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19. Wygraną można wydać na wszelkie czynności związane z profilaktyką skutków pandemii, w tym społeczno-gospodarczych.

bEDFFjHN

Podobne konkursy już funkcjonują pod hasłem "Gmina na medal" czy "Najbardziej Odporna Gmina". Zwycięskie samorządy otrzymają środki od 100 tys. zł do 2 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDFFjIi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Hahahah
2 miesiące temu
W dalszym ciągu jednak powoli, ale systematycznie rosną statystyki hospitalizacji i zgonów. Liczba osób w szpitalach po raz pierwszy od połowy marca przekroczyła 6000 - według stanu z wtorku w szpitalach przebywało 6021 pacjentów chorych na Covid-19. Natomiast w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 91 zgonów - to o 40 mniej niż poprzedniego dnia, ale o 19 więcej niż przed tygodniem. W ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono ich 498, czyli o 36 proc. więcej w stosunku do poprzednich siedmiu dni. Tak działa szczepionka przeciw covid w uk
wania
2 miesiące temu
Musi być niezły ten eliksir. Ja dziękuję bo mam małe dzieci.
Teresa
2 miesiące temu
U nas w warm-mazowieckim do agitacji ruszyły Wiejskie Koła Gospodyń. Komitety przy Przykościelne . Kółka różańcowe . Chodzą po domach i namawiają i na różnych spotkaniach. . Do tego jeszcze przyłączają się z Gminnych ośrodków pielęgniarki i lekarze. Gminy naciskają na wsiach i małych społecznościach . Do tego dochodzi interpretacja namawiań . Sugerują ci namawiacze ,że ci co się nie szczepią , to ciemnogród i całe społeczeństwo się śmieje. Próbują rożnymi sposobami . Wiem od Pani , która sprzedaje na rynku jajka i marchewką i jest , a właściwie już zrezygnowała wśród tych klubowych gospodyń. To jakie dostali wytyczne i jak zaciekle namawiają na szczepienia jest karygodne. Gdyby mogli to na siłę by zaszprycowali.
bEDFFjIj
Renatka
2 miesiące temu
Ten na zdjęciu był karany za oszustwa i ktoś taki w normalnym kraju nie może być ministrem. No ale żyjemy w pislandi.
uwaga
2 miesiące temu
będą łapanki na ulicach