Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MBL
|

Szczepienia w Polsce dla uprzywilejowanych? Minister potępił lekarzy

44
Podziel się

- Nie chcemy poczucia, że jest jakaś grupa uprzywilejowana. Personel, który podawał szczepionki takim osobom, musi liczyć się z niewypłaceniem środków – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując doniesienia o zaszczepieniu znanych osób, które były poza grupą "0".

Szczepienia w Polsce dla uprzywilejowanych? Minister potępił lekarzy
Minister zdrowia potępił szczepienie osób poza kolejnością. (PAP, Rafał Guz)
bDHIIqjp

- Szczepienia się dobrem wspólnym, powinny być traktowane ze szczególną troską i nie ma zgody na arbitralne decyzje, które skutkują tym, że pojawia się poczucie, iż istnieje jakaś uprzywilejowana grupa – powiedział w piątek podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Sprawdzimy, ile szczepionek było dla medyków. Przeanalizujemy, czy osoby, które zostały zaszczepione poza personelem, zostały zaszczepione w ramach wykorzystywania nadwyżek. Jeżeli oczekiwania nie będą spełnione, mam nadzieje, że rektor WUM wyciąganie konsekwencje wobec osób, które podjęły takie decyzje – podkreślił Niedzielski.

Zobacz także: Minister Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. "Szczepienia jeszcze nie dają swojego efektu"
bDHIIqjr

Minister dodał, że taką karą może być np. niewypłacenie środków osobom, które przeprowadzały szczepienia z naruszeniem zasad dotyczących kolejności.

Tak brzmi oficjalny komentarz przedstawicieli rządu do doniesień, według których w siedzibie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mieli być szczepieni m.in. były premier Leszek Miller i artystka Krystyna Janda. Zgodnie z przyjętymi procedurami w tym momencie powinny być szczepione wyłącznie osoby, z grupy "0", czyli medycy.

bDHIIqjx

Niedzielski zaznaczył, że możliwe są pewne odstępstwa w sytuacji, gdy szczepionka została wyciągnięta z lodówki i traci ważność. Jeżeli nie ma osoby, dla której została przeznaczona szczepionka, wtedy należy zaszczepić np. członka rodziny lekarza lub pacjenta w szpitalu, którego stan zdrowia pozwala na szczepienie.

- Doszło do nadużyć. Nie przejdziemy koło tego obojętnie - podsumował Niedzielski.

Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przypomniał, że w poniedziałek zostanie wydanych blisko 200 tys. dawek szczepionek do szpitali węzłowych. Tego samego dnia do Polski zostanie przywieziona kolejna seria 300 tys. szczepionek, które później dystrybuować będzie Agencja Rezerw Materiałowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHIIqjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
M.M.
2 miesiące temu
Ciekawe,kto jeszcze ze znanych osób został zaszczepiony.Chciałabym,żeby osoby które złamały przepisy zostały ukarane.Pracuję w szpitalu w którym jeszcze nikt nie został zaszczepiony. Położna 33 lata pracy.
Pakość.
2 miesiące temu
Wykluczać Natychmiast tych , ktørzy szczepią Znajomych!!!! Prawo jest wszystkim równe a nie wybranym. Często ci stanowiący prawo, mają podwujną moralność: ja Poseł, Radny, Minister, Prezes itd...mam układy i możliwości! A Wy mali...
lol
2 miesiące temu
w pisslandii za łapówę można załatwić wszystko, nawet ateista może zostać świętym
bDHIIqjT
Dziadek
2 miesiące temu
No cóż rząd oszukuje Polaków jak się tylko da , prezydent ,który przed wyborami obiecywał stać na straży przed podatkami i podwyzkami zaginął w akcji to co się dziwić lekarzom czy zwykłym rodakom że omijają zakazy jak tylko się da bo pomoc rządowa jest tylko w propagandzie tvpis i na obicywaniu się kończy.Ryba psuje się od głowy ale nasze rządy chyba o tym nie wiedzą .
Aaa
2 miesiące temu
To jest dobra zmiana
...
Następna strona