Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Szczepionka na COVID-19. Morawiecki: Nie będziemy zmuszać do szczepień

21
Podziel się

Szczepienia będą dobrowolne i darmowe. Premier zapowiedział, że nie będzie przymusu, ale apeluje o rozwagę i odpowiedzialność i zaszczepienie się.

Szczepionka na COVID-19. Morawiecki: Nie będziemy zmuszać do szczepień
Mateusz Morawiecki (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bDAuqtPF

- Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno - ochronić przed wirusem wszystkich Polaków - zapewnił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Na swoim profilu na Facebooku przyznał, że planowane na początek przyszłego roku rozpoczęcie szczepień na COVID 19 to ogromna zdrowotna operacja logistyczna. "Będzie ona poprzedzona kampanią informacyjną, która zapewni Państwu wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego procesu i, na co liczę najbardziej, rozwieje wszelkie obawy i nieprawdziwe informacje" - napisał Morawiecki.

bDAuqtPH

Jak zaznaczył, szczepionki będą dobrowolne i darmowe. Poinformował, że proces rejestracji placówek, które będą przeprowadzać szczepienia rusza już w piątek.

Na szczepienie będzie można zarejestrować się on-line, przez infolinię, u lekarza POZ, na specjalnej stronie internetowej lub na IKP. Po zgłoszeniu do punktu szczepień lekarz lub pielęgniarka będzie kwalifikował do szczepienia. Po upływie 21 dni, już bez rejestracji, będzie trzeba się zgłosić na powtórzenie szczepienia.

W pierwszej kolejności szczepionki dostaną seniorzy powyżej 60 roku życia oraz pracownicy służby zdrowia i służb mundurowych.

Zobacz także: Prof. Andrzej Horban tłumaczy, jak działa szczepionka przeciwko COVID-19 i na jak długo chroni
bDAuqtPN

Polska podpisała umowy na dostawy szczepionek z firmami: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson oraz AstraZeneca. Umowy dotyczą dostawy 45 mln dawek szczepionki "po ich zatwierdzeniu przez europejskie instytucje".

Szczepienia będą realizowane w stacjonarnych POZ-ach oraz innych stacjonarnych placówkach medycznych, a także przez mobilne zespoły szczepiące i centra szczepienne w szpitalach rezerwowych.

bDAuqtPO
bDAuqtQi
Źródło:
KOMENTARZE
(21)
. Maria
2 miesiące temu
Ja poczekam aż zaszczepią się wszyscy z rządu. Następnie odczekam i zobaczę jak będą reagować ich organizmy. Wprawdzie wszyscy twierdzą że te szczepionki są bezpieczne,ale ja uważam że nie ma możliwości wyselekcjonowania poprawnie wszystkich za i przeciw w tak krótkim czasie
Jan
2 miesiące temu
Clinton,Bush i Obama wyrazili chęć zaszczepienia się przed kamerami,na żywo.Troszkę bardzo im nie wierzę.
jasiu
2 miesiące temu
Nie będzie nakazu ale na pewno coś innego wykombinują. Zapewne wystawią jakiś glejt że jesteś zaszczepiony a ci co się nie zaszczepią będą na cenzurowanym.
bDAuqtQj
czosnek
2 miesiące temu
ta szczepionka to placebo zapewne.
1981
2 miesiące temu
Powiem wam że jestem przeciwny szczepieniu razem z żoną w przeciwieństwie do moich rodziców,wujków ,ciotek,babci itd którzy jako pierwsi polecą by się zaszczepić tak ,tak uważają że jesteśmy niepoważni by nie dać się zaszczepić i to za darmo a wszyscy oglądają za dużo telewizji gdzie straszą tylko covidem innych chorób już nie ma
...
Następna strona