Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Szczepionka na COVID-19. Brytyjska królowa da przykład

24
Podziel się

Wielka Brytania jako pierwsza rozpoczyna serię szczepień przeciw SARS-CoV-2. W najbliższych tygodniach szczepionkę Pfizer i BioNTech przeciw otrzyma również królowa Elżbieta II.

Szczepionka na COVID-19. Brytyjska królowa da przykład
Królowa Elżbieta II (Wikimedia Commons)
bDJjtWQB

Już na samym początku grudnia Wielka Brytania, jako pierwszy kraj na świecie, dopuściła do użytku szczepionkę opracowaną przez Pfizera i BioNTech. Jak poinformowano, szczepienia zaczną się na początku przyszłego tygodnia.

Wśród pierwszych zaszczepionych będzie również brytyjska królowa - donoszą media w Wielkiej Brytanii. Ma się to stać w najbliższych tygodniach. 94-letnia monarchini i jej mąż, 99-letni książę Filip zostaną zaszczepieni priorytetowo ze względu na ich wiek.

bDJjtWQD

NHS od dawna kompletował listę pacjentów najwyższego ryzyka. To właśnie oni mają dostać 800 tys. pierwszych dawek szczepionki, które trafią na Wyspy. Jak komunikują brytyjskie władze, aby uniknąć chaosu, pracownicy NHS będą każdego pacjenta z osobna informować, kiedy będzie jego kolej na szczepienie.

Królewski dwór ma dać przykład Brytyjczykom i zachęcić do szczepień jak największą liczbę osób. Przypomnijmy, że rząd w Londynie zamówił łącznie 40 milionów dawek szczepionki.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski krytykuje rząd za plan organizacji szczepień przeciwko COVID-19: "Nierealne do spełnienia"

Ta jednak, aby była skuteczna, wymaga podania dwóch dawek. Cześć szczepionek trafiła już na Wyspy, ale zdecydowana większość z nich zostanie dostarczona w przyszłym roku.

bDJjtWQJ

Jak przewidują brytyjscy eksperci, w tym zastępca naczelnego lekarza Anglii Jonathan Van-Tam, już pierwsza fala szczepień pozwoli zredukować liczbę hospitalizacji oraz zgonów z powodu Covid-19 nawet o 99 proc.

W Wielkiej Brytanii całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 61 014, z czego 53 369 osób zmarło w Anglii, 3911 - w Szkocji, 2695 - w Walii, a 1039 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJjtWRe
Źródło:
KOMENTARZE
(24)
Anna
3 miesiące temu
Niezly zart na niedziele juz to widze jak krolowa poddaje sie eksperymentowi.Dostanie moze witamine C na wzmocnienie.
Nie tak dawno
3 miesiące temu
było, że ludzie myśleli, iż idą do łaźni....
Noel
3 miesiące temu
Da przykład, bo weźmie placebo. Znamy te numery.
bDJjtWRf
Taka prawda
3 miesiące temu
Oczywiście się zaszczepi tylko witaminą bo po szczepionce już by się nieobudzila
Pokazówka
3 miesiące temu
dla miejscowego gminu....,,Szczepionka na COVID-19. Brytyjska królowa da przykład..,, pewnie to jakieś placebo. Podobnie będzie i w Polsce. Pierwsi placebo wyszczepią się rządowi i sejmowi. Rządy biorące udział w tej ściemie, i niszczeniu własnych gospodarek i ludzi - mają to pewnie zagwarantowane.
...
Następna strona