Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoła
19.11.2019 10:57

Szkoła według Morawieckiego. Sławomir Broniarz rozczarowany zapowiedzią z exposé

Wielka modernizacja energetyczna szkół, pracownie komputerowe, lekcje programowania. To wszystko obiecał premier Mateusz Morawiecki w exposé. Nie wspomniał o podwyżce wynagrodzeń nauczycieli. Szef ZNP w rozmowie z money.pl uważa, że to źle postawione akcenty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szef ZNP uważa, że premier źle postawił akcenty.

W exposé premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe programy dla szkół. - Wielka modernizacja szkół, co najmniej tysiąc samowystarczalnych energetycznie szkół. Będzie program o wartości 2 mld zł. Polska szkoła będzie odpowiadała na potrzeby teraźniejszości i przyszłości. To pomoce naukowe, wsparcie modernizacji - zapowiedział.

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz w rozmowie z money.pl skomentował zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

- Kto za to zapłaci? Bo jeśli samorządy, to niech one się wypowiadają. Tyle że solą polskiej szkoły nie są ogniwa fotowoltaiczne ani termomodernizacja, ale nauczyciele – więc inwestujmy w nauczycieli.

Dodał, że dopóki ustawa mówi, że pieniądze na wynagrodzenia nauczycieli pochodzą od samorządów, to "składając tak ogólne deklaracje, premier handluje Niderlandami".

Broniarz zakończył cytatem z Pisma Świętego: "po owocach ich poznacie".

Tagi: szkoła, znp, gospodarka, wiadomości, edukacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

pikoPorządnie wyposażone sale komputerowe? Po co? Kto uczy programowania? Dobry nauczyciel informatyki musi być nauczycielem i informatykiem na raz. I jak … Czytaj całość

19-11-2019

WojtekTo on jeszcze zyje? Jestem rozczarowany...

19-11-2019

ZK590KTO zapłaci ? Broniarz taki elokwentny tego nie wie? ROBOTNIK zapłaci, ten najbiedniejszy za dobrze zaakcentowane potrzeby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (74)