Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Szkoła według Morawieckiego. Sławomir Broniarz rozczarowany zapowiedzią z exposé

74
Podziel się:

Wielka modernizacja energetyczna szkół, pracownie komputerowe, lekcje programowania. To wszystko obiecał premier Mateusz Morawiecki w exposé. Nie wspomniał o podwyżce wynagrodzeń nauczycieli. Szef ZNP w rozmowie z money.pl uważa, że to źle postawione akcenty.

Szef ZNP uważa, że premier źle postawił akcenty.
Szef ZNP uważa, że premier źle postawił akcenty. (PAP)

W exposé premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe programy dla szkół. - Wielka modernizacja szkół, co najmniej tysiąc samowystarczalnych energetycznie szkół. Będzie program o wartości 2 mld zł. Polska szkoła będzie odpowiadała na potrzeby teraźniejszości i przyszłości. To pomoce naukowe, wsparcie modernizacji - zapowiedział.

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz w rozmowie z money.pl skomentował zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

- Kto za to zapłaci? Bo jeśli samorządy, to niech one się wypowiadają. Tyle że solą polskiej szkoły nie są ogniwa fotowoltaiczne ani termomodernizacja, ale nauczyciele – więc inwestujmy w nauczycieli.

Dodał, że dopóki ustawa mówi, że pieniądze na wynagrodzenia nauczycieli pochodzą od samorządów, to "składając tak ogólne deklaracje, premier handluje Niderlandami".

Broniarz zakończył cytatem z Pisma Świętego: "po owocach ich poznacie".

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(74)
ja
3 lata temu
Reforma edukacji? Powinno się zmienić system edukacji, który jest nastawiony na produkcję uległych pracowników, zależnych od Państwa lub których można później ograbić podatkami i różnymi mechanizmami marnotrawstwa. Dlaczego w szkołach nie uczy się zarządzania pieniędzmi, skutecznego inwestowania? Dlaczego tak słabo stawia się na przedsiębiorczość? Przeczytajcie sobie ksią.żke "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna"? Powstała by ludzie mogli sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe.
kl
3 lata temu
Czlowieku wez sie mie odzywaj. Nauczycielom miesza w glowach a oni sluchaja PZPOR. Obudzcie sie. Robi wam tylko szkode.
Eugeniusz
3 lata temu
dobrze gada tylko ciemnota nic nie rozumie. I o to chodzi rządzącym aby trwały wieczne spory. Skłóconym narodem łatwiej manipulować.
obserwator
3 lata temu
Wyrazy współczucia dla osób wierzących że rząd DBA o wysoki poziom nauczania szkół publicznych, sam pan premier wysłał swoje dzieci do szkoły PRYWATNEJ. Proszę zainteresować szkołami prywatnymi gdzie czesne wynosi kilka 2 - 3 tysiące miesięcznie. Czy nie wstyd Panu Premierowi wysyłać swoje dzieci do szkoły prywatnej , a nie do swojej państwowej ?
stary
3 lata temu
kupią sprzęt a dla niego co zostanie...he
...
Następna strona