Trwa ładowanie...
bErGSuqJ

Notowania

Przejdź na

"Szpitale muszą się zmienić". Zmiany w organizacji pracy

- Pandemia pokazała, że powinniśmy w szpitalach przeorganizować pracę pod względem nowoczesnej organizacji pracy — mówi prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. Jak dodaje gość programu "Money. To się liczy", ważne jest, aby szpitale były organizowane w formach wieloprofilowych. - powinniśmy odejść od wielkich kolosów z oddziałami, a kadra medyczna powinna być wielofunkcyjna — dodaje. Ministerstwo Zdrowia informuje, że na finiszu prac jest projekt ustawy o zawodach medycznych i być może po wakacjach ujrzy on światło dzienne. Mocą tej ustawy miałby być powołany m.in. zawód: opiekun medyczny czy zawód asystenta medycznego.

30-06-2020
0
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
zobacz więcej komentarzy (2)
bErGSuqV
KOMENTARZE
(2)
ANIOŁ ŚWIATŁA
rok temu
W DN 30 06 W BYTOMIU LEKARZ GINEKOLOG ODMÓWIŁ PRZYJĘCIA PACJENTKI Z WIDOCZNYM W MR GUZEM W OBRĘBIE MIEDNICY MNIEJSZEJ- DLA LAIKÓW-PODEJRZENIE RAKA MACICY.POWODEM BYŁ BRAK SKIEROWANIA OD GINEKOLOGA.SKIEROWANIA BYŁO Z POZ.ODSYŁAŁ CHORĄ W CIĘŻKIM STANIE NAJPIERW NA INTERNĘ, POTEM USIŁOWAŁ NA CHIRURGIĘ JAKO OSTRY BRZUCH, KAZAŁ CHOREJ POKONAĆ ODLEGŁOŚĆ OK 1 KM.STWIERDZIŁ ŻE SKORO NIE DA RADY IŚĆ NIECH WEZWIE TAXI.OSTRY BRZUCH OZNACZA PRAKTYCZNIE ZAGROŻENIE ŻYCIA-PROCEDURY KAŻĄ WEZWAĆ BĘDĄCEGO W SZPITALU CHIRURGA A NASTĘPNIE PO KONSULTACJI I POTWIERDZENIU DIAGNOZY WEZWAĆ KARETKĘ Z LEKARZEM.PAN GINEKOLOG ODMÓWIŁ TEGO, A ODMOWĘ PRZYJĘCIA CHOREJ NA ODDZIAŁ TŁUMACZYŁ O DZIWO PROCEDURAMI -SKIEROWANIE BYŁO Z POZ NIE Z PORADNI GINEKOLOGICZNEJ. GDZIE NALEŻAŁO STWIERDZIĆ OBECNOŚĆ GUZA.MIAŁ PRZED SOBĄ WYNIK REZONANSU STWIERDZAJĄCY GUZ.CHYBA TEN PAN SKORO JEST NASTAWIONY NA TO CO JEST POWINIEN BYĆ W POLITYCE NIE NA ODDZIALE. AŻ CIEKAWI MNIE REAKCJA NFZ, BO NA USIŁOWANIU TŁUMACZEŃ PANA LEKARZA CHYBA SIĘ NIE SKOŃCZY.JA TEŻ ZAWODOWO ZNAM TE PROCEDURY
Dm
rok temu
Bzdury. Wielofunkcyjny znaczy do wszystkiego i niczego. A kto będzie przeprowadzał skomplikowane procedury, operacje= ciwielofunkcyjnii uniwersalni lekarze? Rząd chce mieć po prostu lekarzy którymi może zapycha wszystkie dziury w systemie i nic więcej. Pokazuje to też przyjmowanie ustaw zwiększających kary za NIEUMYSLNE błędy. To, że minister Ziobro nie może pozbierać się po śmierci ojca to jedno ale mszczenie się za to na wszystkich lekarzach to coś innego. Niestety ale nikt z nich nie myśli o konsekwencja swoich czynów. Za chwilę w Polsce nie znajdzie nikogo do bardziej skomplikowanych operacji. Po co ryzykować karę więzienia za nieudana operacje? A tak np wygląda większość operacji kardiochirurgicznych czy neurochirurgicznych. Tymi ustawami rząd zagraża całemu społeczeństwu. I, żeby było jasne - nikt nie może zmusić lekarza do ryzykownej operacji co oznacza, że wielu chorych albo uzbiera na zabiegi za granicą albo będzie musiało umierać.. No ale takich przedstawicieli sobie wybraliśmy. Ignorujących głosy społeczeństwa i poszczególnych środowisk..