Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Szukają chętnych do ochrony granicy. 50 etatów czeka

201
Podziel się:

Straż Graniczna poszukuje nowych funkcjonariuszy. Nadodrzański Oddział w 2022 r. przyjął 20 nowych strażników, a na kolejnych chętnych czeka jeszcze w tym roku 50 etatów. Wynagrodzenie na poziomie 4,3 tys. zł netto, ale by się dostać, trzeba spełnić ścisłe warunki.

Szukają chętnych do ochrony granicy. 50 etatów czeka
Straż graniczna szuka chętnych do służby (PAP, Artur Reszko)

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej prowadzi ciągły nabór do służby. W 2022 r. przyjął 20 nowych funkcjonariuszy, a na kolejnych chętnych czeka jeszcze w tym roku 50 etatów – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: nKolejne zmiany w podatkach. "Sytuacja jest kuriozalna"

- Od początku tego roku obowiązują sprzyjające kandydatom regulacje - nie obowiązuje już limit wieku (był do 35 lat), a za pomocą specjalnego modułu kandydat może na bieżąco obserwować poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego – powiedziała rzeczniczka.

Badanie na wariografie

Nadodrzański Oddział SG radzi kandydatom, by po złożeniu dokumentów od razu zaczęli podnosić swoją sprawność fizyczną, żeby nie mieli potem problemu z przejściem testów sprawnościowych, co niekiedy staje na drodze osobom chcącym zostać strażnikami granicznymi.

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi każdy kandydat, jest podzielone na dwa etapy. Podczas pierwszego komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów i przeprowadza wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne - chodzi o tzw. wariograf.

Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie Oddziału, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.

Ile zarabia strażnik graniczny?

Jakie zarobki czekają na pracowników Straży Granicznej? Joanna Konieczniak zapewnia, że SG oferuje stabilne, stałe zatrudnienie i wynagrodzenie na poziomie 4,3 tys. zł netto, a dla osób do 26. roku życia - 4670 zł na rękę.

Pierwszy stopień funkcjonariusza to stanowisko kursanta. Funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera.

Są też nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe i tzw. mundurówka, a prawa emerytalne nabywa się po 25 latach służby.

– Straż Graniczna daje możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego oraz perspektywę rozwoju i uzyskania stopnia oficerskiego osobom z wyższym wykształceniem – zaznacza Joanna Konieczniak.

Nadodrzański Oddział SG obejmuje zasięgiem działania trzy województwa: lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Funkcjonariusze SG uczestniczą także w misjach zagranicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(201)
Janek
miesiąc temu
Chętnych jest dużo ale co z tego jak 80 procent odpada na badaniu wariografem który jest w 70 procentach wiarygodny..... Jedyna formacja w Polsce która to praktykuje..... Ludzie którzy mają za uszami przechodzą a ludzie którzy nie maja nic zero mandatów zero kontaktu z narkotykami nie przechodzą, chcesz się zapytać dlaczego to mówią że badanie jest tajne i nie mogą powiedzieć co było przyczyną i teraz sie domyślaj czy zamiast Ciebie wzięli siostrzeńca komendanta... Żeby znowu składać papiery musi minąć rok!! Rok czasu! w tym czasie może się zmienić wszytko w życiu człowieka.
zwykły Polak
miesiąc temu
Nigdy Niemiec , Ukrainiec i PISowiec dla mnie i mojej Rodziny nie będzie bratem , ani przyjacielem
Drogowy
miesiąc temu
pora skończyć z przywilejami dla Mundurowej hołoty , powinni minimum pracować po 35 lat
podlasie
miesiąc temu
Podstawowy warunek do spełnienia: ktoś z rodziny MUSI być na stanowisku. Bez tego to nawet Rambo z 10 językami obcymi i inteligencją Tesli nie dostanie się.
Darek
miesiąc temu
Nigdy nie będę pracował w żydowski guano. Wolę oszukiwać i kraść. Amen.
...
Następna strona