Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. NST
|

Szukają ochotników do wojska. Płacą 5 tys. zł miesięcznie

42
Podziel się:

Wojsko to stabilność zatrudnienia i dobre finansowanie. Coraz więcej młodych Polaków wiąże swoją przyszłość ze służbą w armii. Z początkiem marca pensja szeregowego, czy to zawodowego, czy też w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, poszła w górę i wynosi 4960 zł - informuje portal pulshr.pl.

Szukają ochotników do wojska. Płacą 5 tys. zł miesięcznie
Uposażenie od pierwszego dnia służby, to 4960 zł (East News, Stanislaw Bielski/REPORTER)

Jak podaje serwis, w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w całym kraju zorganizowano blisko 70 pikników, na których można nie tylko obejrzeć sprzęt czy poznać żołnierzy, ale także dowiedzieć się więcej o służbie w szeregach polskiej armii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polskę czeka fala renowacji. Do wzięcia duże pieniądze

Warunki służby w wojsku. "Szansa rozwoju"

Doczekaliśmy się wielu zmian, które usprawniły system rekrutacji do wojska. Zlikwidowano skomplikowane procedury, pozostałe jeszcze po systemie komunistycznym. Powołano Wojskowe Centra Rekrutacji. Rekruci mogą skorzystać z pomocy ekspertów lub załatwić niezbędne formalności online poprzez stronę https://www.zostanzolnierzem.pl/.

Żołnierze zawodowi służący w Wojsku Polskim opórcz pensji, otrzymują szereg dodatków. Są to rekompensaty związane z rozłąką z rodziną, kosztami dojazdów, czy transportem rzeczy w trakcie przeprowadzki. Można też otrzymać zapomogę w sytuacjach losowych i dodatki motywacyjne.

Wojsko Polskie oferuje dobre warunki służby. To godne uposażenie - pierwsze uposażenie, od pierwszego dnia służby, to 4960 zł. Dla ludzi ambitnych, którzy są zdecydowani, żeby ciężko pracować, Wojsko Polskie stanowi wielką szansę do osobistego rozwoju - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jak przypomniał, w polskim wojsku istnieje 5 rodzajów sił zbrojnych: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna, a także Wojska Specjalne i Wojska Obrony Terytorialnej.

Szef MON podkreślił, że kluczowe jest bezpieczeństwo Polski, czemu służy rozwój sił zbrojnych. Dodał, że zachęca do przystąpienia do Wojska Polskiego. - To naprawdę jest bardzo dobra oferta. W sytuacji międzynarodowej, w jakiej znalazła się Europa, w sytuacji, w której Putin postanowił imperium rosyjskie, imperium zła, bezpieczeństwo stanowi podstawową wartość - uważa minister.

Podwyżki w wojsku

Od 1 marca uposażenie zasadnicze żołnierzy wzrosło o 400 zł. Przeciętne wynagrodzenie w Siłach Zbrojnych RP wraz z dodatkami wynosi obecnie 7976 zł. Żołnierze mogą liczyć na dodatkowe świadczenia motywacyjne.

Zgodnie z zapisami ustawy, nowe miesięczne świadczenie po 15 latach służby będzie się rozpoczynało od 5 proc. uposażenia i co roku będzie rosło o 1 proc. do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach. W kolejnych latach będzie się utrzymywało na poziomie 15 proc.

Po osiągnięciu 32 lat wysługi emerytalnej będzie też wliczane do podstawy wymiaru emerytury.

Szeregowy miałby otrzymywać 8,1 tys. zł brutto miesięcznie, chorąży - 10 200 zł, a generał - 27 400 zł - wylicza "Fakt", dodając jednak, że wyższe stawki nie będą wypłacone automatycznie.

W ciągu ośmiu lat wydatki na obronność w Polsce wzrosły o ok. 160 procent, z 40 mld do 100 mld zł. Obecnie polski rząd przeznacza na obronność co najmniej 3 proc. PKB. Docelowo, według rządowych planów, polska armia zawodowa ma liczyć ponad 300 tys. żołnierzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(42)
Dziwny89
6 miesięcy temu
Jeżeli spowiadasz się to nie Przed Księdzem ale Przed Ludźmi i Bogiem jeżeli się modlisz o coś lub w końcu o odpoczynek rób to z całego serca. Jeżeli Czemuś Ufasz jest to dobre Dbasz o to czcisz wierzysz trwasz w tym czujesz i myślisz o tym nie tylko robisz bezmyślnie... Jeżeli Szanujesz Odpowiadasz za coś chyba ma to duże znaczenie. Nie liczy się to co i jak zrobisz ale to co czujesz i myślisz zanim coś postanowisz zrobić. Zaufanie i Odpowiedzialność w 21 wieku bardzo ich brakuje. Nie chce nikogo umoralniać tylko o tym Przypomnieć
Dziwny89
6 miesięcy temu
Dużo teraz piosenek dedykowanych powstaje dla żołnierzy ja zawsze miałem jedna treść modlitwy gdy szedłem na śmierć do czegoś niemożliwego... Ojcze Nasz Któryś jest W Niebie Święć się Imię Twoje Przyjdź Królestwo Twoje Bądź Wola Twoja jako W Niebie Tak i Na Ziemi. Prosta modlitwa Każdy nawet niewierzący czy innej wiary ją zna. Chleba naszego Powszedniego Daj Nam Dzisiaj i Prowadź Nas Od Złego. Aż do śmierci Naszej Amen ! Najprostsze wersety. Ale i najdroższe
Dziwny89
6 miesięcy temu
na liniach w wodzie lodowatej czy w błocie po golenia na lądzie w wodzie i w powietrzu ze spadochronu!
Łukasz
9 miesięcy temu
Potrzebują do wojska, bo jest zagrożenie wojna?
Ozik
9 miesięcy temu
Kazdy powinien miec bron w domu lub Bardzo latwo ja dostac
...
Następna strona