Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. JSA
|

Szymon Hołownia i jego program wyborczy - co z gospodarką?

1
Podziel się:

Wybory prezydenckie 2020 już w najbliższą niedzielę. Z tej okazji przypominamy postulaty wybranych kandydatów na urząd prezydenta. Jaki plan na Polskę ma niezależny kandydat Szymon Hołownia?

Szymon Hołownia i jego program wyborczy - co z gospodarką?
Szymon Hołownia i jego program wyborczy - co z gospodarką? (NurPhoto via Getty Images)

Szymon Hołownia i jego program wyborczy - co z gospodarką?

Szymon Hołownia chciałby Polski solidarnej, zielone i demokratycznej. Jak podkreśla, przyszedł do polityki po to, by zmieniać Polskę. "Prezydent musi patrzeć do przodu, musi mieć odwagę kreowania nowej rzeczywistości. Mój pomysł dla Polski wypracowałem wspólnie z ekspertami, a także słuchając ludzi i rozmawiając z nimi" - podkreśla.

Po raz pierwszy Szymon Hołownia swój oficjalny program wyborczy pokazał w lutym. Najważniejsze obietnice zawarł w książce "Wizje i konkrety prezydentury". Wśród nich wymienia gruntowną reformę ochrony zdrowia, ale także opieki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Jako kandydat zwraca uwagę na potrzebę "oddłużenia i usamorządowienia szpitali".

Szymon Hołownia i jego program wyborczy - co z gospodarką?

Szymon Hołownia zamierza również wzmocnić rolę samorządu terytorialnego i zmianę zasad funkcjonowania Senatu. Wśród jego postulatów pojawia się także przeprowadzanie referendum i nowoczesnych konsultacji społecznych, aby obywatele współdecydowali o najważniejszych kwestiach.

Wybory prezydenckie 2020 - kandydat Szymon Hołownia i część jego postulatów:

  • Opieka dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, która zapewni im samodzielność i godność.
  • Odejście od energetyki węglowej. "Musimy chronić górników gwarantując im bezpieczne warunki tej zmiany, ale nie kopalnie. Te powinny zostać zamknięte do 2050 roku” – twierdzi Szymon Hołownia.
  • Koniec z zaśmiecaniem Polski odpadami zza granicy.
  • Wprowadzenie systemu kaucyjnego dla szklanych, plastikowych i metalowych opakowań.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
m-53
2 lata temu
xxx